Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je čtvrtek 28.9.2023

Projekt „Walkodile“ v Mateřské škole Pod Smrkem

08.01.14

IMG 8714Město Vysoké Mýto zajistilo sponzorským darem nákup dvou sad zařízení Walkodile pro zvýšení pasívní bezpečnostní předškolních dětí v silničním provozu. Chodícího krokodýla obdržela třída nejmenších dětí v MŠ Pod Smrkem. Velkou výhodou tohoto zařízení je zabránění nečekanému vběhnutí dítěte do vozovky, nedovoluje dětem, aby se oddělily od zbytku skupiny a učí je, jak být při chůzi odpovědný sám za sebe. Současně dává toto zařízení dětem pocit větší nezávislosti, neboť se nemusí neustále držet někoho za ruku. Všechny děti se díky oblečeným reflexním postrojům stávají více viditelnými.

 

S narůstajícím silničním provozem dochází ke zvýšení požadavků na znalost pravidel silničního provozu dětí. V  mateřských školách a ve školách základních je od letošního školního roku povinná dopravní výchova. Pro bezpečnost dětí – chodců slouží často používané reflexní vesty. Novou pomůckou pro bezpečný pohyb účastníků silničního provozu ve věku od tří do sedmi let je „Walkodile“ – chodící krokodýl.

 

Walkodile je britské produkce a je mezinárodním vynálezem roku 2007. V České republice toto chodítko používá úspěšně již celá řada mateřských škol, dětem se líbí a i ze strany rodičů je Walkodile přijímán jako dobrá pomůcka pro pohyb dětí ve městě.

 

IMG 8717 IMG 8724 IMG 8727