Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 25.7.2021

Sportovní klání vysokomýtských základních a středních škol

21.09.06

                                                      
                                                                             
15. ROČNÍK ZÁTOPKOVÝCH ŠTAFET 
 
Za krásného počasí uspořádala 20. září 2006 ZŠ Jiráskova Vysoké Mýto 15. ročník celorepublikové soutěže Zátopkova štafeta. Závodilo se ve třech kategoriích a celkem běželo 200 běžců.
        
V první štafetě na 5 km - Zátopkově pětce zvítězila ZŠ Javornická s časem 14:48, druhá byla ZŠ Jiráskova.
     Ve štafetě na 10 km - Zátopkově desítce obhájila prvenství z loňského roku ZŠ Jiráskova s časem 27:50, druhá byla ZŠ Javornická a třetí skončila Základní škola speciální.
Štafety na 10 km se pravidelně účastní i vysokomýtské střední školy a učiliště. V letošním ročníku startovaly 3 štafety a skončily v tomto pořadí:
1.    Střední škola obchodu a služeb Choceň: 27:27
2.    Gymnázium Vysoké Mýto : 28:43
3.    Integrovaná střední škola technická Vysoké Mýto: 29:55
 
     ZŠ Jiráskova pořádá tuto soutěž již od roku 1992. Zajímavá je také tím, že zde běží na posledních úsecích vysokomýtští pedagogové.
Letos se utkali manželé Mgr. Martin a Jana Koblížkovi, výborně běželi i Mgr. Michal Bartoš, Mgr. Miroslav Cejp a Marcel Pátek.
 
     Naše vítězná štafeta letos zlepšila čas o 12 sekund. Čtyři chlapci zaběhli 400 m pod 1 minutu. Byli to: Tibor Pagáč, Jakub Musil, Josef Tomášek a Michal Bis. Také pan učitel Bartoš zaběhl čas 0:57. Radost nám udělala i děvčata. Všechna si zlepšila svůj osobní rekord. Nejlepší byly Klára Turková, Šárka Jelínková a Kristýna Lacmanová.
 
     Každý rok zasíláme výsledky do celorepublikové soutěže, kde jsme 2x za sebou obsadili 3.místo a tím i krásné poháry a diplomy s portrétem Emila Zátopka.
         Gratulujeme všem běžcům a těšíme se na start 16. ročníku v září 2007.
 
Pořadatelé ze ZŠ Jiráskova