Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 28.5.2022
Projekty v realizaci

Obnova válečného hrobu oběti Prusko- rakouské války r. 1866

Email Tisk PDF

10.04.14

Válečný hrobMěsto Vysoké Mýto v lednu 2013 podalo žádost o dotaci z Ministerstva obrany ČR (MO ČR) na realizaci projektu Obnova válečného hrobu oběti  Prusko- rakouské války r. 1866. V měsíci červenci 2013 byl projekt hodnotící komisí MO ČR doporučen ke schválení a následně ministr obrany tomuto projektu přiznal požadovanou částku dotace. Cílem akce je restaurovat objekt památkového charakteru, jako připomenutí válečných událostí roku 1866 v období Prusko-rakouské války, vrátit mu jeho důstojnost, smysl a prodloužit tak jeho existenci i pro další generace. Místo se nachází v blízkosti rybníku Chobot u značené pěší turistické trasy ve vzdálenosti cca 30 metrů od jejího průběhu a z trasy se bohužel turistům naskýtá pohled na chátrající hrob.


Celý článek...
 

Stavební úpravy přízemí MěÚ, vybudování klientského centra

Email Tisk PDF

08.04.14

Klientské centrumOd 3. února 2014 probíhaly 2 měsíce v přízemí městského úřadu stavební úpravy - vybudování klientského centra, které vychází z doporučení Dílny kvality. V novém klientském centru vyřídí poplatky za popelnice a za psy ověřování dokumentů, výpisy z katastru nemovitostí, z obchodního rejstříku, ze živnostenského rejstříku a z rejstříku trestů. Všechny tyto záležitosti v jednom prostoru. Dále si zde budou moci nechat ověřit dokumenty a na počkání rovněž získají ověřené výpisy z centrálních evidencí a rejstříků. V klientském centru jim budou samozřejmě poskytovány veškeré informace o agendách a činnostech městského úřadu a o přítomnosti úředníků. Vedení města návrh přijalo a v prosinci zastupitelstvo v rámci rozpočtu na rok 2014 tuto investici schválilo.


 

Kompostárna

Email Tisk PDF

26.03.13

Jedná se o vybudování stavby „na zelené louce“ na jihovýchodním okraji města Vysokého Mýta, lokalitě Dráby. Předmětem záměru je vybudování kompostárny, která je vhodným prvkem doplnění integrovaného systému nakládání s odpady, jenž je ve Vysokém Mýtě zaveden. Účelem kompostárny je zpracování biologicky rozložitelného materiálu řízeným aerobním procesem kompostování v pásových hromadách na volné ploše. V rozpočtu města je na tuto akci vyčleněna částka 3,0 mil. Kč. Předpokládaný termín výběrového řízení na dodavatele je 7-10/2013 a termín realizace 2013-2014.


 

Čistící komunální technika

Email Tisk PDF

26.03.13

Záměrem města je za účelem snížení emisí polétavého prachu pořídit zametací samosběrný vůz dle technických požadavků Technických služeb Vysoké Mýto. Město pro tento účel obdrželo podporu ze SFŽP v rámci Operačního programu Životní prostředí. Rozpočtová částka je ve výši 3,9 mil. Kč. Předpokládaný termín výběrového řízení na dodavatele je 2-6/2013 a termín realizace 10-11/2013.


Celý článek...
 

M-klub Vysoké Mýto - stavební úpravy

Email Tisk PDF

26.03.13

IMG 37601Město počítá ve svém rozpočtu na rok 2013 s částkou 3 291 tis. Kč. Navržené úpravy mají v této etapě za cíl revitalizovat prostředí vstupní pasáže M-klubu ve Vysokém Mýtě, které v současné době plně neodpovídá požadavkům na reprezentativní vstup do prostoru společenských sálů a zároveň je cílem projektu zabezpečit dostatečnou kapacitu sociálních zařízení pro nově vybudovaný amfiteátr v prostorách nádvoří M-klubu. 


Celý článek...
 

Regenerace části Jungmannových sadů - zastřešení altánu

Email Tisk PDF

26.03.13

Původní střecha altánu dožila a bude nahrazena novou, která bude provedena na stávající sloupy, v materiálu sklo a probarvena instalací barevných fólií. Altán se nachází v městské památkové zóně, nyní je podána žádost o vyjádření orgánů památkové péče. Rozpočtové náklady jsou ve výši 300 tis. Kč bez DPH. Předpokládaný termín výběrového řízení na dodavatele je 4-5/2013 a termín realizace 6-7/2013.


 

Krytý plavecký bazén

Email Tisk PDF

02.11.10

bazen.jpg

Modernizace krytého plaveckého bazénu byla zahájena koncem srpna 2013 a v následujících dvou měsících byl kvůli ní uzavřen provoz. Během té doby byla provedena modernizace bazénové haly. Je zde zprovozněno její nové větrání, instalovány vyhřívané lavice a provedena stavební úprava pro mokrý bufet. Pokračují práce na stavbě toboganové věže a je provedeno vyzdění suterénu. Nad ním je již hotová železobetonová stropní deska. V prostorách bývalého bytu byly vybourány příčky a podlahy a vznikl tak prostor pro budoucí welness zónu. Modernizace budovy krytého plaveckého bazénu by měla být ukončena v dubnu roku 2014. Fotografie z rekonstrukce nalezente ZDE.


Celý článek...
 

Muzeum českého karosářství

Email Tisk PDF

09.02.09

Budova soudu

Rekonstrukce a následné komplexní využití budov bývalého soudu a vězení na náměstí Přemysla Otakara II. přinese zdejším obyvatelům i návštěvníkům rozšíření nabídky kulturního a společenského vyžití. Hlavním úkolem rekonstrukce je vdechnout těmto chátrajícím budovám život. Vznikne zde Muzeum českého karosářství, svoje nové působiště nalezne Městská galerie a infocentrum.

 


Celý článek...
 

Stezka Botanickou zahradou, zpevnění svahu a revitalizace zeleně

Email Tisk PDF

09.02.09

IMG 9194Mezi investičními akcemi, které město v roce 2014 zrealizuje, je vybudování stezky Botanickou zahradou pro pěší i cyklisty, zpevnění svahu a revitalizace zeleně. Stezka přiléhá z vnější strany k severní části hradeb, začíná pod Choceňskou branou při výjezdu z náměstí a ústí do Čelakovského ulice. Pro vlastní realizaci byl projekt rozdělen na dvě etapy, první by měla být dokončena v červenci a druhá na začátku října. Celkové rozpočtované náklady se pohybují kolem 12,5 milionů korun, město předpokládá, že se podaří vysoutěžit částku ještě menší.


Celý článek...