Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 28.11.2021

Účast v bazéně zachraňoval premiér ve vypůjčených plavkách

28.04.04

 
Účast v bazéně zachraňoval premiér ve vypůjčených plavkách
 
 Zatímco loni poslanci na tradičním souboji parlamentních stran ve vysokomýtském bazénu překonali svůj předchozí rekord ve štafetě, letos jich nedorazilo ani tolik, aby štafetu sestavili.
Loni si padesátimetrovou trať vyzkoušelo patnáct poslanců ze všech politických stran. Včera jich přijela jen necelá polovina. Zúčastnili se také zástupci pouhých dvou politických stran.
A to se přitom do bazénu vypravil po pětikilometrovém běhu i premiér Vladimír Špidla, který původně plavání na programu neměl.
"Nepřijel nikdo z ODS ani lidovci, přestože mi například ministr dopravy Milan Šimonovský sliboval, že určitě dorazí," krčil rameny organizátor akce Augustin Andrle. Povedlo se mu ale přemluvit k plavání premiéra, a tak si nakonec zazávodilo šest poslanců.
"Plavky mi půjčili, tak jsem si nakonec řekl, proč ne. Plavání je ideální relaxace po běhu," prohlásil Špidla, který ale svůj souboj s komunistickým poslancem Jaromírem Kohlíčkem prohrál. Premiér sice dokázal, že ovládá kraul, ale Kohlíček uspěl silově provedeným znakem.
Asi dvacítka diváků potom sledovala, jak si hladce poradil s padesátimetrovou vzdáleností poslanec Radko Martínek.
"Jsem jen rekreační sportovec ale plavání mě baví, podobně jako jízda na kole. Kdysi jsem hrával basketbal, ale už není fyzička," prohlásil Martínek.
Jako nejlepší plavec se ale nečekaně předvedl sociálně demokratický poslanec Petr Zgarba, přestože na to se svou postavou a poměrně velkou nadváhou nejdříve nevypadal. "Jdu se utopit," žertoval ještě před startem.
Ale v bazénu bylo poznat, že v mládí plaval závodně za Zbrojovku Brno.
 
 
MF DNES, 28. 4. 2004
 
Autor: JIŘÍ TŮMA
 
  
 
 
 
 
 
Zatímco loni poslanci na tradičním souboji parlamentních stran ve vysokomýtském bazénu překonali svůj předchozí rekord ve štafetě, letos jich nedorazilo ani tolik, aby štafetu sestavili.Loni si padesátimetrovou trať vyzkoušelo patnáct poslanců ze všech politických stran. Včera jich přijela jen necelá polovina. Zúčastnili se také zástupci pouhých dvou politických stran.A to se přitom do bazénu vypravil po pětikilometrovém běhu i premiér Vladimír Špidla, který původně plavání na programu neměl."Nepřijel nikdo z ODS ani lidovci, přestože mi například ministr dopravy Milan Šimonovský sliboval, že určitě dorazí," krčil rameny organizátor akce Augustin Andrle. Povedlo se mu ale přemluvit k plavání premiéra, a tak si nakonec zazávodilo šest poslanců."Plavky mi půjčili, tak jsem si nakonec řekl, proč ne. Plavání je ideální relaxace po běhu," prohlásil Špidla, který ale svůj souboj s komunistickým poslancem Jaromírem Kohlíčkem prohrál. Premiér sice dokázal, že ovládá kraul, ale Kohlíček uspěl silově provedeným znakem.Asi dvacítka diváků potom sledovala, jak si hladce poradil s padesátimetrovou vzdáleností poslanec Radko Martínek."Jsem jen rekreační sportovec ale plavání mě baví, podobně jako jízda na kole. Kdysi jsem hrával basketbal, ale už není fyzička," prohlásil Martínek.Jako nejlepší plavec se ale nečekaně předvedl sociálně demokratický poslanec Petr Zgarba, přestože na to se svou postavou a poměrně velkou nadváhou nejdříve nevypadal. "Jdu se utopit," žertoval ještě před startem.Ale v bazénu bylo poznat, že v mládí plaval závodně za Zbrojovku Brno.