Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 29.5.2022

Aktuální informace o očkování proti onemocnění covid-19 ve Vysokém Mýtě

09.12.21

Očkování ve Vysokém Mýtě proti covid-19Očkování proti onemocnění covid-19 bez předchozí registrace probíhá ve Vysokém Mýtě v ordinacích naprosté většiny praktických lékařů. Očkuje se převážně vakcínou Comirnaty od firmem Pfizer a BioNTech a také vakcínou Janssen od firmy Johnson & Johnson. Tito lékaři očkují první, druhou i posilující dávkou. Doporučujeme proto zájemcům kontaktovat svého praktického lékaře a domluvit se s ním na termínu a dalších podrobnostech. Občané, jejichž praktický lékař proti této nemoci neočkuje, se mohou obrátit například na ordinaci praktické lékařky MUDr. Lenky Dejdarové.

 

Očkování bez předchozí registrace je umožněno občanům v Pardubickém kraji také v očkovacím kamionu nebo na očkovacím místě mobilním očkovacím týmem Podané ruce, který putuje po celém kraji. Očkuje se jednodávkovou vakcínou Janssen od společnosti Johnson & Johnson a dvoudávkovou vakcínou Comirnaty od společnosti Pfizer a BioNTech.

Přehled míst, kam do 17. prosince přijede očkovací kamion (mobilní očkovací tým).

 

V provozu je rovněž očkovací místo ve Vysokomýtské nemocnici, kde očkují pouze zájemce, kteří si dopředu zaregistrují termín přes centrální rezervační systém. Více informací naleznete na webových stránkách Vysokomýtské nemocnice www.vmnemocnice.cz.