Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 29.5.2022

Adventní ani Zlatý kujebácký jarmark se letos neuskuteční

25.11.21

Foto Lukáš RuferAdventní kujebácký jarmark, který se měl konat v sobotu 27. listopadu na náměstí Přemysla Otakara II. ve Vysokém Mýtě, ani plánovaný Zlatý kujebácký jarmark se z důvodu vládních opatření proti šíření epidemie covid-19 neuskuteční. Dne 25. listopadu vláda ČR vyhlásila nouzový stav a související krizové opatření, které se týká omezení maloobchodu a služeb. Na základě tohoto krizového opatření jsou od 26. listopadu od 18.00 do 25. prosince 23.59 zakázány adventní a vánoční trhy a prodej na nich. Netýká se to prodeje vánočních stromků, chvojí, jmelí a s nimi souvisejících produktů a ryb a produktů z nich.

 

Z obavy před rizikem šíření covidové epidemie v tomto týdnu vedení města rozhodlo o zrušení slavnostního rozsvícení vánočního stromu a kulturního programu na vysokomýtském náměstí. Starosta František Jiraský k tomu uvedl: „Před rokem v době vrcholící druhé vlny epidemie jsme všichni věřili, že už podobnou situaci nezažijeme. Byli jsme plni naděje, že epidemie přejde a těšili se na lepší časy. Nestalo se tak. Současná zhoršující se situace nás proto v zájmu návštěvníků vede ke zvýšené opatrnosti."

 

Rozsvícení stromu bez účasti veřejnosti zprostředkujeme v reportáži, kterou zveřejníme na městských webových stránkách, YouTube kanálu a Facebooku.