Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 28.6.2022

Sedmý Odpadový Oskar Pardubického kraje do Vysokého Mýta

22.10.21

Diplom pro Vysoké MytoVysoké Mýto obdrželo Odpadového Oskara Pardubického kraje v kategorii měst nad 5 000 obyvatel. Jako jediné město v kraji se Vysoké Mýto v této kategorii stabilně drží pod hranicí 150 kg vyprodukovaného směsného odpadu na obyvatele.

Soutěž Odpadový Oskar již po sedmé vyhlásil spolek Arnika, jehož snahou je upozorňovat na potřebu zodpovědného nakládání s odpady a zároveň obce motivovat ke snižování množství směsného odpadu.

 

Vysoké Mýto se počínaje prvním ročníkem pravidelně umísťuje na prvním místě v kraji a současně je za své dlouhodobé úsilí ve snižování produkce směsného odpadu považováno za příklad dobré praxe. V obou kategoriích soutěže v minulých letech zabodovalo i na celostátní úrovni.   

 

Pro hodnocení soutěže byly použity výsledky v třídění odpadů za rok 2020. Z nich vyplývá, že obyvatelé Vysokého Mýta vyprodukovali v průměru 123,9 kg směsného odpadu na obyvatele, což je 48 % z celkového množství vzniklého odpadu. V porovnání s celostátním průměrem, který je 195 kg směsného odpadu na obyvatele, se jedná o velmi solidní výsledek. Vyplývá z něj, že i přes období lockdownů se obyvatelům města podařilo udržet se v produkci směsného odpadu na úrovni předchozího roku.

 

„Z ocenění mám velkou radost a doufám, že obyvatele města bude i nadále motivovat k lepšímu nakládání s odpady. Děkuji jim za zodpovědný přístup k třídění odpadů,“ řekl starosta František Jiraský.