Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 28.6.2022

Nabitý program Městských slavností lákal k návštěvě Vysokého Mýta / reportáže, fotogalerie

07.09.21

Fotp Antonín ZerzánDvoudenní Městské slavnosti začaly v pátek 3. září v Šemberově divadle výborným koncertem klavíristy Jana Jiraského a Graffova kvarteta. To patří mezi přední soubory střední generace a navazuje na bohatou interpretační tradici české kvartetní školy.  Šlo o první akci po rekonstrukci divadelního sálu, a tak návštěvníci koncertu mohli obdivovat také nový interiér a pohodlné sedačky.  

 

Hlavním dnem slavností byla sobota 4. září. Program na náměstí Přemysla Otakara II. plynule navazoval na Sodomkovo Vysoké Mýto. „Mám velkou radost z toho, že Městské slavnosti, které byly letos spojeny s řadou dalších akcí, jako třeba se Sodomkovým Vysokým Mýtem nebo s oslavou 150 let od založení sboru dobrovolných hasičů v našem městě, navštívilo velké množství návštěvníků. Řekl bych, že největší za poslední dobu. Je vidět, že návrat k normálu stačí lidem jako prostý důvod k radosti, že se můžeme scházet, že můžeme na náměstí sledovat kulturní program a setkat se s přáteli,“ řekl starosta František Jiraský.    

 

Součástí celého dne byl proslulý Kujebácký jarmark.

 

Hudební program byl připraven na dvou scénách. „Odpolední hvězdou byl O5 & Radeček, kteří roztančili a rozezpívali celé náměstí. Pak následoval průřez regionální hudební scénou, kde jsme pozvali výborné lokální kapely The Shookies, The Complication, Mother´s Angels a večerní hvězdou byl XINDL X,“ řekl Vojtěch Sedláček, dramaturg Vysokomýtské kulturní. Na slavnostech zahrály také kapely Sabrage, Bitter Mood, Vosí hnízdo nebo On the way home.

 

Do programu se tradičně zapojila městská galerie, která slavnostně zahájila dvě výstavy. Už v pátek ve zvonici to byla výstava nazvaná Rodová linie. V sobotu dopoledne proběhla vernisáž 10. Salonu malířů Vysokomýtska doplněná křtem nového obrazového kalendáře.

 

Městských slavností se opět po dvou letech zúčastnili zástupci partnerských měst. Letos přijeli z Varny, Korbachu, Ozorkowa a Spišské Belé. V průběhu svého pobytu navštívili výstavy, Sodomkovo Vysoké Mýto i Městské slavnosti a našli si i čas na vzájemné diskuze o rozvoji měst a činnosti veřejné správy.

 

Foto Antonín Zerzán

 

Reportáže:

Reportáž Nabitý program Městských slavností lákal k návštěvě Vysokého Mýta

Reportáž Hasiči oslavili kulatiny

Reportáž Patnácté Sodomkovo Vysoké Mýto s rekordní účastí aerovek

Reportáž Studenti už po osmé uspořádali GYMJAM

Reportáž Škola Svítání uspořádala zábavné dopoledne

 

Fotogalerie:

Zahajovací koncert Městských slavností, foto Lukáš Rufer

Druhý den Městských slavností, foto Antonín Zerzán

Městské slavnosti, foto Aleš Felgr

Hasiči oslavili 150 let od založení sboru dobrovolných hasičů, foto Aleš Felgr