Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 28.6.2022

Vyplněním pocitové mapy a ankety pomůžete zlepšit prostředí ve městě

11.08.21

Foto Jaroslav HorákKde se v době horka cítíte ve Vysokém Mýtě příjemně a kde naopak nepříjemně? Která místa by mohlo město zpříjemnit a kam by šlo doplnit zeleň? Právě na tyto otázky se Vás chceme zeptat pomocí POCITOVÉ MAPY HORKA. Zároveň v tomto odkazu můžete k tématu vyplnit krátkou anketu. Děkujeme.

 

Vaše odpovědi městu pomohou při přípravě adaptační strategie na změny klimatu, kterou letos připravujeme ve spolupráci se společností EKOTOXA s. r. o. Adaptační strategie by měla městu pomoci reagovat na postupně se zvyšující teploty, sucho nebo další meteorologické extrémy, které jsou v budoucnu předpokládány.

 

V roce 2015 a 2018 postihlo Českou republiku velké sucho. Téměř každoročně býváme svědky lokálních povodní z přívalových srážek a každý asi zaregistroval letošní tornádo na jižní Moravě,“ říká Štěpán Vizina ze společnosti EKOTOTOXA, odborný realizátor strategie, který dodává: „Teploty porostou i v budoucnu a extrémních situací bude přibývat. Pro města je výhodné být na ně připraven.“ 

 

Pocitovou mapu a anketu je možno vyplnit do konce září. Výsledky budou následně zveřejněny ve Vysokomýtském zpravodaji a použity při lepším zacílení adaptační strategie. 

 

Ilustrační foto Jaroslav Horák