Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 28.6.2022

Vysoké Mýto a Choceň / Koncert pro Moravu

08.07.21

Plakát Koncert pro MoravuV amfiteátru M-klubu ve Vysokém Mýtě se bude konat charitativní Koncert pro Moravu. V úterý 13. července od 20.00 ho uspořádají společně města Vysoké Mýto a Choceň. „S Chocní jsme velmi dobří sousedé, a proto jsem rád, že společně podpoříme dobrou věc. Vážím si toho, že se přidali i naši muzikanti a spolupracovníci z M-klubu,“ řekl starosta František Jiraský.

 

V amfiteátru bez nároku na honorář vystoupí hudebníci a zpěváci z Chocně a Vysokého Mýta: Iva Vrátilová & Filip Dvorský, Kamarádi Choceň, Tomáš & Ondřej Karlíkovi, Nikol Držmíšková & Martin Bureš a Pěvecký sbor Otakar. Jako speciální host z nedaleké Litomyšle vystoupí kytarista a zpěvák Zdeněk Bína z kapely minus123minut.

 

V průběhu koncertu a jeho live streamového přenosu mohou lidé přispět na pomoc obyvatelům jihomoravských obcí, které ve čtvrtek 24. června zpustošilo ničivé tornádo.

 

Přispět bude možné více způsoby. Návštěvníci koncertu mohou darovat libovolný příspěvek do pokladniček veřejné sbírky Českého červeného kříže, anebo spolu s diváky live streamového přenosu na Facebookových stránkách města Vysokého Mýta, Chocně a M-klubu mohou pomoci prostřednictvím webové platformy na www.darujme.cz/promoravu a darovat peníze do veřejné sbírky Nadace Via.

 

„Obrovské neštěstí v lidech probudilo nebývalou vlnu solidarity. Smekáme před všemi, kteří z našeho regionu v rámci svých možností pomáhají jak finančně či materiálně, tak i dobrovolnicky přímo v postižené oblasti. Koncert pro Moravu bude zároveň i symbolickým poděkováním za jejich nezištnou a obětavou pomoc,“ shodli se starostové František Jiraský a Jan Ropek.

 

 

Plakát Koncert pro Moravu