Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 28.6.2022

Děti z mateřských škol tvořily modely autobusů

21.06.21

Modely autobusů, foto archiv Iveco Czech RepublicPro děti z vysokomýtských mateřských škol uspořádala společnost Iveco Czech Republic environmentální soutěž nazvanou Zdravý ostrov života. „Cílem akce je podpořit environmentální a technické vzdělávání dětí předškolního věku a zároveň rozvíjet jejich tvořivost a kreativitu spojenou s karosářskou tradicí Vysokého Mýta,“ řekla Iva Bursová, ředitelka lidských zdrojů Iveco Czech Republic.

 

Úkolem dětí bylo vytvořit 3D modely autobusů, kterými by rády cestovaly se svými kamarády na zdravý ostrov. Soutěže se zúčastnily čtyři městské mateřské školy a miniškolka Všeználek. Svoje modely vyráběly od konce dubna do začátku června z odpadových materiálů, které jim dodala společnost Iveco Czech Republic.

 

Do soutěže mateřské školy odevzdaly 28 zdařilých modelů autobusů. „Z výsledku soutěže mám velkou radost. Na modelech je vidět, že děti mají spoustu dobrých nápadů a šikovné ruce. Mám dojem, že mají karosářství už v genech. Beru to i jako příslib do budoucnosti, že technická tradice ve Vysokém Mýtě bude pokračovat,“ řek starosta František Jiraský. 

 

Každá mateřská škola jako výhru obdržela diplom, finanční šek na podporu činnosti, bezplatnou návštěvu Muzea českého karosářství a prohlídku historického autobusu Karosa. „Naše muzeum vždycky rádo spolupracovalo s firmou Iveco a jsme rádi, že se můžeme podílet i na této soutěži, která má přesah do budoucna, protože už takto malým dětem můžeme vyprávět o zdejší dlouholeté tradici výroby autobusů,“ řekl ředitel regionálního muzea Jiří Junek. To se rozhodlo modely vystavit do 2. července mezi skutečnými automobily v Muzeu českého karosářství, protože považuje za motivující, když děti vidí svoje práce vystavené a zároveň si jejich modely prohlíží někdo jiný.

 

Muzeum pro děti přichystalo ještě další překvapení. „Chtěli jsme jim darovat nevšední zážitek, proto jsme vybrali jedno historické auto, do kterého se mohou posadit a nechat se v něm vyfotit. Podobné focení se odehraje ve čtvrtek 24. června, kdy na náměstí přistavíme autobus Karosa ŠM, ve kterém se vozili jejich prarodiče,“ dodal Jiří Junek. 

 

Foto archiv Iveco Czech Republic

 

Modely autobusů, foto archiv Iveco Czech Republic Modely autobusů, foto archiv Iveco Czech Republic