Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 28.6.2022

Urbanistická studie pro bytovou zástavbu v lokalitě za pivovarem (reportáž)

12.06.21

Vizualizace bytové výstavby v lokalitě za pivovarem. Autorka architektka Barbora SrpkováVýstavba bytových domů na tříhektarové ploše představuje poslední etapu stavební činnosti na městských pozemcích v lokalitě za pivovarem. V rámci její přípravy město pořídilo od architektky Barbory Srpkové urbanistickou studii. Ta definuje plochy a podobu budoucí zástavby a vymezuje veřejná a soukromá prostranství, plochy pro parkování i pro pěší. „Záleží nám na tom, jak bude toto území vypadat a jak budou jednotlivé domy stavebně a architektonicky řešeny. Proto jsme pořídili úvodní studii, která stanovuje základní urbanistické řešení,“ řekl místostarosta Martin Krejza.

 

Podle studie bude v území postaveno 15 bytových domů a v nich vznikne přibližně 230 bytů různé velikosti. Některé domy budou mít čtyři nadzemní podlaží s pátým ustupujícím patrem, jiné budou tří a čtyřpatrové. Do parku uvnitř bytových bloků budou orientovány bytové terasy. V současné době město objednalo další studii, která detailněji řeší architekturu domů a velikosti bytů.

 

Bytové domy se budou stavět pravděpodobně na etapy. „Jelikož se jedná o poměrně velký projekt, tak předpokládáme, že pozemky pod budoucími budovami může odkoupit a bytovou výstavbu provést i více společností. Proto je tak důležité dopředu mít jasné urbanistické a architektonické řešení,“ řekl místostarosta. Prostor mezi bytovými domy zůstane ve vlastnictví města, které zde provede parkové úpravy a počítá i s prozatím nespecifikovaným objektem občanské vybavenosti.

 

Urbanistická studie klade velký důraz také na životní prostředí. „Na objektech chceme uplatnit zelené střechy a vybudujeme retenční nádrže na srážkovou vodu. Tu pak použijeme na zavlažování okolní zeleně a parku,“ dodal místostarosta.

 

Reportáž Na městských pozemcích v lokalitě za pivovarem se připravuje poslední etapa

 

Vizualizace bytové výstavby v lokalitě za pivovarem. Autorka architektka Barbora Srpková

 

Vizualizace bytové výstavby v lokalitě za pivovarem. Autorka architektka Barbora Srpková Vizualizace bytové výstavby v lokalitě za pivovarem. Autorka architektka Barbora Srpková