Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 28.11.2021

Prázdninové jízdní řády končí, výlukové začínají. Týkají se i trati Choceň - Litomyšl

06.04.21

Ilustrační foto Vlastimil RaškaOd 6. dubna dochází ke změnám ve veřejné dopravě po celém Pardubickém kraji. Prázdninové jízdní řády nahradí řády výlukové. V Pardubickém kraji totiž začnou rozsáhlé modernizace železničních tratí. Ke změnám v jízdních řádech nedojde pouze na železnici. S ohledem na omezení propustnosti tratí dojde k zásadním změnám ve všech jízdních řádech. Změny se dotknou také regionální dopravy objednávané Pardubickým krajem a dálkové dopravy, aby zůstaly zachovány přestupní vazby.

 

Už od loňského roku modernizuje Správa železnic železniční uzel Pardubice. V květnu se začne s přestavbou úseku Brandýs nad Orlicí – Ústí nad Orlicí. V letošním roce zde bude pouze jednokolejný provoz, v dalším asi roce a půl bude provoz částečně obnoven do dvoukolejného. Vlaky budou úsekem projíždět sníženou rychlostí. Změny v jízdních řádech jsou uvedeny ve veřejných portálech. Všechny důležité informace jsou dostupné na www.pardubickykraj.cz/vyluky.

 

Trať 018 Choceň – Vysoké Mýto – Litomyšl

 

  • K největším změnám dojde právě na této trati. Díky přiblížení časových poloh rychlíků v Chocni se zkrátí přestupní časy, takže zejména v relaci Pardubice – Vysoké Mýto – Litomyšl a opačně dojde ke zlepšení nabídky spojení. Na trati zůstane zachován přibližně stejný počet vlaků s mírným navýšením ve večerních hodinách, nebudou však jezdit v pravidelném hodinovém intervalu, ale díky polohám přípojných rychlíků, v pravidelných taktech opakujících se každé dvě hodiny. Konkrétně z Chocně na Vysoké Mýto (někdy až do Litomyšle) budou vlaky odjíždět v sudou hodinu a 24. minutu a v lichou hodinu a 42. minutu. V opačném směru budou do Chocně přijíždět v sudou hodinu a 15. minutu a 59. minutu.

 

 

Zdroj www.pardubickykraj.cz

 

Ilustrační foto Vlastimil Raška