Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pátek 24.9.2021

Pomoc seniorům s očkováním proti nemoci covid-19

18.01.21

Pomoc seniorůmMěsto Vysoké Mýto pomůže svým nejstarším obyvatelům s očkováním proti nemoci covid-19. Poradí jim s orientací v centrálním systému a v případě potřeby jim poskytne asistenci při on-line registraci na očkování. A pokud to bude potřeba, tak je město připraveno pomoci s odvozem osamělých seniorů se ztíženým pohybem do nejbližších očkovacích center. „Očkování je velice důležité. Pro společnost je jedinou nadějí, jak se vrátit do normálního stavu a zároveň ochránit nejrizikovější skupiny obyvatel,“ řekl starosta František Jiraský.

 

Centrální rezervační systém byl spuštěn 15. ledna a jako první se k očkování proti nemoci covid-19 mohou přihlásit občané, kterým je 80 a více let. Po nich se od února může registrovat široká veřejnost. „Senioři starší 80 let jsou mezi prvními, kteří budou oočkováni. Registrace probíhá elektronicky, což může být pro starší lidi obtížné, pokud nemají na blízku nikoho, kdo by jim pomohl. Rozhodli jsme proto, že našim seniorům rozneseme letáky s nabídkou, že za nimi zajdeme a s registrací jim pomůžeme,“ řekl František Jiraský. Aby nedošlo k promíchání tohoto letáku s reklamami, bude podobně jako volební lístky vložen do obálky.

 

Registrace a rezervace termínů očkování probíhá prostřednictvím centrálního rezervačního systému registrace.mzcr.cz nebo crs.uzis.cz. Občané se mohou obrátit pro pomoc také na centrální telefonní linku 1221, nebo na krajskou infolinku 466 026 466, která je v provozu v pondělí a ve středu 8.00–17.00 a v úterý, ve čtvrtek a v pátek 8.00–14.00

 

Město zřídilo informační linku 771 121 303, která funguje od pondělí do pátku 8.00–15.00. „Senioři si prostřednictvím této linky mohou domluvit pomoc při registraci a v případě potřeby i odvoz na očkování,“ dodal starosta.

 

Více informací o očkování je na webových stránkách zřízených Ministerstvem zdravotnictví ČR a na webových stránkách Pardubického kraje

 

 

Leták