Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 11.12.2023

Výměna řidičských průkazů

31.01.23

Foto Aleš FelgrBěhem tohoto roku postupně vyprší platnost některých řidičských průkazů. Jedná se o průkazy, které byly vydány v roce 2013 s dobou platnosti na 10 let. Dále končí velké množství řidičských průkazů s platností na 5 let, pokud osvědčuje i řidičské oprávnění udělené pro skupinu C1, C1+E, C, C+E, D1, D1+E, D nebo D+E. Řidiči by si měli platnost svého řidičského průkazu pohlídat a dostatečně včas požádat o jeho výměnu, aby se vyhnuli frontám, jelikož se jedná o výměnu opravdu velkého množství dokladů.  Výměnu lze provést již 3 měsíce před skončením platnosti řidičského průkazu a je zcela bezplatná.

 

Lhůta pro vydání nového řidičského průkazu je 20 dní, o výměnu lze požádat také ve zrychlené lhůtě do pěti pracovních dnů. Za expresní vydání si však řidiči připlatí 700 Kč. K vydání nového řidičského průkazu stačí přijít s platným průkazem totožnosti, případně s doklady prokazující obvyklé bydliště a stávajícím řidičským průkazem na jakýkoliv úřad obce s rozšířenou působností. Žádost o vydání řidičského průkazu vám bude vytištěna na přepážce.

 

Řidiči si mohou ušetřit jednu návštěvu úřadu a vše vyřídit pohodlně online a  to přes Portál občana, kam se lze přihlásit například prostřednictvím mobilního klíče eGovernmentu, bankovní identity, eObčanky nebo datové schránky.

 

Kristýna Šťastná, vedoucí odboru dopravních a správních agend