Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 31.1.2023

Druhé kolo volby prezidenta republiky (aktualizováno 24. 1.)

22.01.23

Foto Lukáš RuferStátní volební komise vyhlásila 16. ledna 2023 výsledky prvního kola volby prezidenta republiky. Jelikož žádný z kandidátů nezískal počet hlasů potřebný ke zvolení v prvním kole, uskuteční se v pátek 27. ledna a v sobotu 28. ledna druhé kolo. Postoupili do něho kandidáti Petr Pavel a Andrej Babiš. Pro druhé kolo volby se volební lístky nedoručují. Voliči dostanou oba lístky přímo ve volební místnosti. Ve Vysokém Mýtě volby probíhají ve stejných volebních místnostech, jako byly pro kolo první.

Bližší informace k volbám naleznete na webových stránkách Ministerstva vnitra ČR.

 

 

Informace o telefonních číslech pro příjem žádostí o hlasování do zvláštní přenosné volební schránky při karanténě nebo izolaci nařízené v souvislosti s onemocněním covid-19

 

Telefonní kontakty okrskových volebních komisí ve Vysokém Mýtě - pro veřejnost 

 

Foto Lukáš Rufer 

Státní volební komise vyhlásila 16. ledna 2023 výsledky prvního kola volby prezidenta republiky. Žádný z kandidátů nezískal počet hlasů potřebný ke zvolení v prvním kole. Uskuteční se proto druhé kolo volby, a to v pátek 27. ledna a v sobotu 28. ledna 2023. Do 2. kola volby postoupili kandidáti Petr Pavel a Andrej Babiš. Pro druhé kolo volby se žádné lístky nedoručují. Volič oba lístky voliči dostanou přímo ve volební místnosti. Ve Vysokém Mýtě volby probíhají ve stejných volebních místnostech, jako byly pro kolo první.