Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 31.1.2023

Nové městské webové stránky

06.12.22

Foto Jaroslav HorákVysoké Mýto získá v příštích měsících díky projektu mikroregionu Vysokomýtsko nové městské webové stránky. Příprava podkladů včetně vytvoření struktury stránek probíhala v jarních měsících a v létě se soutěžilo jejich zhotovení. „Do zadání webových stránek se nadefinovala budoucí struktura webových stránek, pak se soutěžilo grafické a technické řešení. Nakonec jsme vybrali nejvýhodnější nabídku a nyní už je připravujeme. Předpokládáme, že bychom je mohli zprovoznit do konce února,“ řekl starosta František Jiraský.

 

Nové webové stránky budou mít zcela nový modernější design a zjednoduší se vyhledávání informací. Počítá se s převodem dat ze stávajících stránek a se zachováním všech důležitých rubrik a aplikací, jako je například Lepší Mýto, kalendář akcí apod. Stejně jako nyní bude na nových stránkách kladen velký důraz na zpravodajství a aktuality.

 

Mikroregion Vysokomýtsko získal z Evropských fondů a státních prostředků čtyři a půl milionovou dotaci na zkvalitnění komunikace s veřejností. Nové městské webové stránky jsou jeho součástí. Další jsou elektronické úřední desky, které byly instalovány koncem loňského roku, a pak komunikační strategie, a to jak města, tak i mikroregionu. Na dalších částech projektu, jimiž jsou webové stránky mikroregionu, městysu České Heřmanice a obcí Zálší a Svatý Jiří se rovněž pracuje. Kromě toho bude pro Vysoké Mýto pořízeno modernější hlasovací zařízení pro zastupitelstvo města.

 

Nové webové stránky budou stát čtvrt milionu korun, z toho 95 procent nákladů bude hrazeno z dotace.

 

Foto Jaroslav Horák