Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je čtvrtek 28.9.2023

Lepší Mýto pomáhá odstranit závady

01.12.22

Aplikace Lepší MýtoJiž několik let získává město prostřednictvím webové aplikace Lepší Mýto informace o závadách ve městě. „Aplikace Lepší Mýto umožňuje upozornit na nedostatky v ulicích a ve veřejném prostoru města. Funguje od roku 2016. Když jde někdo po městě a vidí závadu, například poškozenou dlaždici v chodníku, výtluk ve vozovce, vyvrácenou dopravní značku nebo neodklizený sníh anebo neposypané náledí, tak může rychle a jednoduše ze svého mobilního telefonu pomocí aplikace oznámit tuto skutečnost na radnici,“ řekl starosta František Jiraský. Podněty se prostřednictvím elektronické aplikace dostanou k místostarostovi Janu Lipavskému, který následně řeší odstranění problému.

 

Lepší Mýto je užitečným nástrojem k nápravě nedostatků. „Děkujeme všem občanům, kteří přes Lepší Mýto posílají informace, za jejich všímavost a ochotu pomáhat. Přispívají tak ke zlepšení prostředí ve městě,“ řekl starosta.

 

Někdy občané umísťují na Lepší Mýto podněty týkající se větších záležitostí, jako je úprava dopravního režimu na komunikacích nebo vybudování nového dětského hřiště. Podobné návrhy do aplikace nepatří, protože se řeší v jiném režimu. Vyžadují delší dobu na přípravu a finanční prostředky na realizaci. Proto je vhodnější takové podněty podávat na radnici prostřednictvím e-mailové komunikace na oficiální adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .