Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pátek 9.12.2022

Vysokomýtský humáč na veřejnou zeleň i na každou zahradu

31.10.22

Foto Veronika RichtrováTechnické služby již osmým rokem produkují na městské kompostárně na Drábech kvalitní kompost, který získal pod značkou Vysokomýtský humáč certifikát uznaného hnojiva. Používají ho při péči o veřejnou zeleň. O kvalitách kompostu se již přesvědčilo také velké množství pěstitelů a zahrádkářů. Vysokomýtský humáč je k dispozici po celý rok, nejvíce se prodává na podzim a na jaře. 

 

„Nyní je ten správný čas zakoupit hnojivo ve vysokomýtské kompostárně a zapravit ho do půdy. Pokud má někdo zájem o větší množství kompostu, může zavolat do kompostárny a domluvit se s obsluhou o jeho naložení nakladačem. Přejeme pěstitelům s naším humáčem bohatou úrodu v příštím roce,“ řekla Ivana Pokorná z technických služeb.

 

Kompost Vysokomýtský humáč je organické hnojivo vyráběné kompostováním organických rozložitelných látek z rostlinných zbytků z veřejné zeleně i ze zahrádek. Neobsahuje klíčivá semena plevelů. Používá se ke hnojení trávníků, květinových záhonů, pro zahrádkářské účely i při hnojení rostlin v květináčích a truhlících.

 

Kompostárna je otevřena od pondělí do pátku od 7.00 do 15.00 hodin, tel. kontakt 737 065 745.

 

Foto Veronika Richtrová