Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pátek 9.12.2022

Vysoké Mýto obdrželo osmého Odpadového Oskara

31.10.22

Odpadový OskarVysoké Mýto obdrželo již poosmé v řadě Odpadového Oskara Pardubického kraje v kategorii měst nad 5 000 obyvatel. Jako jediné město v Pardubickém kraji se od prvního ročníku v této kategorii umísťuje pod hranicí 150 kg směsného odpadu na jednoho obyvatele a rok.

 

Konkrétně v roce 2021, za který obdrželo toto ocenění, bylo ve Vysokém Mýtě vyprodukováno 128,9 kg na jednoho obyvatele. Úroveň třídění komunálních odpadů ve městě ve sledovaném roce dosáhla 47 %. Město bylo současně oceněno Odpadovým Oskarem jako příklad dobré praxe. „Ocenění je pro nás významným povzbuzením a motivací k dalšímu snižování množství směsného odpadu. Děkuji obyvatelům města, kteří pochopili, že třídit je třeba, za jejich zodpovědný přístup a spolupráci,“ řekl starosta František Jiraský.

 

Odpadový Oskar je soutěž, jejímž cílem je popularizovat obce a města, která produkují méně než 150 kg směsných komunálních odpadů na jednoho obyvatele a rok. Pořádá ji spolek Arnika, který upozorňuje na potřebu zodpovědného nakládání s odpady a zároveň se snaží obce motivovat ke snižování množství směsného odpadu.