Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pátek 9.12.2022

Nové zastupitelstvo zvolilo vedení města

20.10.22

Foto Radek ŠtěpánZastupitelé města zvolení v zářijových komunálních volbách složili na ustavujícím zasedání 19. října zastupitelský slib a zvolili nové vedení města. Starostou byl zvolen František Jiraský, místostarosty Martin Krejza a Jan Lipavský, radními Jaroslav Bendl, Jiří Fišer, Jiří Kovařík a Blanka Kysilková. „Děkuji za projevenou důvěru. Velmi si toho vážím. Chci být dobrým starostou i těm, kteří pro mě nehlasovali,“ řekl František Jiraský po volbě starosty.

 

Zastupitelstvo města se oproti minulému období z jedné třetiny obměnilo. Vedle 14 zastupitelů, kteří v zastupitelstvu působili v uplynulém volebním období a byli znovu zvoleni, zasedne sedm nových zastupitelů, z toho čtyři nováčci a tři, kteří už tuto funkci v minulosti vykonávali.

 

Zastupiteli města se stali František Jiraský, Jaroslav Bendl, Blanka Kysilková, Petr Klofanda, Martin Koblížek a Edita Lipavská za Nestraníky, Stanislava Burešová, Jiří Junek, Jiří Plhák a Martin Krejza za SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP 09), Iva Vrátilová a Jiří Kovařík za Volbu pro město, Miroslav Hlavatý za Komunistickou stranu Čech a Moravy, Miloslav Soušek, Petr Motl, Jiří Vondráček a Lubomír Kellner za Mejťáky a Jan Lipavský, Jiří Fišer, Roman Baťa a Radka Lipertová za PATRIOTI pro VM.

 

„Děkuji všem občanům, kteří přišli k volbám a dali najevo, že jim další rozvoj Vysokého Mýta není lhostejný. Svým rozhodnutím tak přispěli ke složení nového zastupitelstva na následující čtyři roky. Slibuji, že budeme pracovat ve prospěch celého města, aby se v něm dobře žilo a aby vzkvétalo,“ řekl starosta František Jiraský.

 

Zastupitelstvo čekají v tomto roce dvě důležitá zasedání. V listopadu bude mimo jiné volit předsedy a členy finančního a kontrolního výboru a v prosinci projedná rozpočet na rok 2023.

 

REPORTÁŽ Zastupitelé složili slib a zvolili nové vedení města

 

Foto Radek Štěpán
 

Zastupitelé města první řada zleva doprava: Radka Lipertová, Roman Baťa, Jaroslav Bendl, Iva Vrátilová,

Jiří Kovařík, Jan Lipavský, František Jiraský, Martin Krejza, Blanka Kysilková, Lubomír Kellner a Edita Lipavská;

druhá řada zprava doleva: Miloslav Soušek, Jiří Vondráček, Petr Motl, Jiří Plhák, Miroslav Hlavatý, Petr Klofanda,

Jiří Junek, Stanislava Burešová, Jiří Fišer a Martin Koblížek.