Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 3.10.2023

Nový park postupně ožívá

04.10.22

Nový park postupně ožíváVideoreportáž / Území bývalého vojenského areálu bylo jedno z posledních neupravených míst, které ve městě zbylo po odchodu sovětské armády. V minulém a letošním roce zde panoval čilý stavební ruch, který ho proměnil v prostor pro sportování i relaxaci. „Vznikl nový park, který se spojil s původním parkem, jenž jsme udělali zhruba před deseti lety v prostoru mezi Domovem pro seniory Ledax a Centrem sociálních služeb. Na tento prostor jsme vypsali architektonickou soutěž, kterou vyhráli architekti Martin Lukáč a Barbora Srpková a podle jejich návrhu se park realizoval,“ řekl místostarosta Martin Krejza.

 

Část parku tvoří multifunkční hřiště s tribunou určené pro kolektivní míčové sporty. Pod tribunou se nachází kiosek, sociální zařízení a zázemí pro údržbu. V okolí jsou příležitosti pro posezení a odpočinek. Multifunkční hřiště doplňuje hřiště na pétanque, kůlové hřiště a dráha pro rekreační běh. Vybudovány byly nové chodníky a komunikace. Vedle ulice Prokopa Velikého vzniklo parkoviště pro 18 vozidel. „Změnilo se tady všechno. Jsme tomu moc rádi, protože okolní sídliště je největší ve Vysokém Mýtě a lidé si tady zaslouží pěkný prostor pro trávení volného času,“ řekl Martin Krejza.  

 

Revitalizace území stála 62,7 milionů korun, z toho 8,7 milionů korun pokryla dotace ze Státního fondu životního prostředí. „Většina povrchů je provedena ze vsakovacích dlažeb, na to byla určena dotace. Jsou tady dvě nádrže, retenční a vyrovnávací, na záchyt srážkových vod, které jsou následně používány k závlaze,“ dodal Martin Krejza.

 

Lidé už postupně nový prostor, kde si mohou zasportovat a setkávat se, začínají využívat.

 

Videoreportáž Nový park postupně ožívá

 

Foto Stanislav Loskot, sbírky Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě (1)

Foto archiv město Vysoké Mýto (2)

Foto Aleš Felgr (3-5)

 

Foto Stanislav Loskot, sbírka Regionálniho muzea ve Vysokém Mýtě Foto archiv město Vysoké Mýto
   
Foto Aleš Felgr Foto Aleš Felgr
   
Foto Aleš Felgr