Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je středa 28.9.2022

Městské slavnosti letos spojily velké množství akcí (aktualizováno 13. 9.)

12.09.22

Městské slavnostiVideoreportáže, fotoreportáže / Dvoudenní vysokomýtské Městské slavnosti začaly už v pátek 9. září dopoledne na náměstí Přemysla Otakara II. Akci Pojď si s námi hrát zde připravila pro žáky mateřských a základních škol, ale i pro širokou veřejnost vysokomýtská pobočka školy Svítání.

 

Pátek byl také hlavním dnem studentského festivalu GYMJAM, takže nechyběl barevný průvod městem a připraven byl i bohatý odpolední program v amfiteátru M-klubu.

 

Základní umělecká škola akcí Vzhůru za uměním slavnostně představila nové učebny, které vybudovalo město Vysoké Mýto. Veřejnost si mohla vychutnat koncerty a vystoupení žáků hudebního i dramatického oboru.

Slavnostním koncertem Litomyšlského symfonického orchestru bylo otevřeno nově zrekonstruované Šemberovo divadlo.

V sobotu 10. září se hlavní program odehrával na vysokomýtském náměstí, kde návštěvníky vítal tradiční kujebácký jarmark. Dopoledne zpříjemnila polská skupina Jolly Roger.

 

Slavnostní zahájení bylo připraveno deset minut před 14. hodinou. „Městské slavnosti jsou příležitostí k setkávání s přáteli a město Vysoké Mýto má partnerská města, jejichž představitele jsou zde s námi,“ řekl úvodem starosta František Jiraský. Návštěvníky pozdravila téměř kompletní sestava. Chyběli tentokrát pouze zástupci z německého Korbachu. Členové delegací z partnerských měst byli poté pozváni na slavnostní projížďku po městě. K tomu poprvé posloužil vysokomýtský autobus 706 RTO LUX z roku 1969, který teprve nedávno pořídilo zdejší regionální muzeum.

 

Odpolední program odstartovala slovenská zpěvačka Katarína Knechtová. Poté následoval průřez regionální hudební scénou. Na podiu se vystřídaly kapely The Excited, The Deep Six hard, Taipan a Timudej. Hlavní hvězdou večera byl Čechomor.

 

V rámci Dnů evropského kulturního dědictví byly v sobotu a v neděli zpřístupněny vysokomýtské památky, muzea a galerie.

 

Letošní pestrý program Městských slavností přilákal mnoho návštěvníků, kteří navzdory počasí zažili krásný víkend ve Vysokém Mýtě.

 

Videoreportáže:

Videoreportáž: Městské slavnosti letos spojily velké množství akcí

Videoreportáž: Studenti vysokomýtského gymnázia uspořádali další GYMJAM

Videoreportáž: Galerie připravila víkend plný výstav a tvoření

Fotogalerie:

Fotogalerie z Městských slavností