Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pátek 29.9.2023

Město zahájilo pořizování změny územního plánu

27.06.22

Foto Jaroslav HorákZastupitelstvo schválilo na své červnovém zasedání zahájení pořizování změny č. 3 územního plánu města Vysokého Mýta, řešené území zahrnuje katastrální území Vysoké Mýto, Brteč, Knířov, Lhůta, Vanice, Svařeň a Domoradice. Nová změna územního plánu bude zpracována v jednotném standardu územně plánovací dokumentace s prvky regulačního plánu, které umožní regulaci nové zástavby v části vymezených ploch.

 

Územní plán Vysokého Mýta byl zastupitelstvem města vydán v roce 2010 a od té doby byl již dvakrát aktualizován. První změna byla vydána v roce 2013 a druhá v roce 2015. „Od té doby bylo doručeno na stavební úřad poměrně hodně žádostí o změnu územního plánu, a to jak od občanů, tak i od firem,“ řekl Luboš Karmín, vedoucí odboru stavebního úřadu a územního plánování.

 

Podnět na změnu podalo také město Vysoké Mýto, které chce mimo jiné v rámci změny územního plánu regulovat průmyslové zóny. „Regulací chceme ovlivnit budoucí podobu průmyslových zón. Stanovíme členění ploch, staveb i velikost budov a určí se, kudy povedou inženýrské sítě a komunikace. Dodržení regulativů bude pro všechny investory závazné,“ řekl místostarosta Martin Krejza.

 

Pořizovatelem změny územního plánu bude Městský úřad Vysoké Mýto, odbor stavebního úřadu a územního plánování, který zajistí, aby návrh a projednání bylo v souladu s platnou legislativou. Pořízení změny bude zkráceným způsobem, i tak se předpokládá, že potrvá minimálně rok a půl. Stavební úřad připraví v příštích týdnech pro zastupitelstvo ke schválení obsah změny územního plánu. Jakmile bude obsah změny zastupitelstvem města schválený, bude podkladem pro výběrové řízeni na zpracovatele a následné pořízení 3. změny územního plánu.  

 

Foto Jaroslav Horák