Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 26.6.2022

Zlaté ocenění pro město Vysoké Mýto

21.06.22

Foto archiv SMO ČRMěsto Vysoké Mýto obdrželo zlaté ocenění Vzdělaný úřad. Na slavnostním večeru Svazu měst a obcí ČR konaném 16. června na pražském Žofíně ho převzali starosta František Jiraský a tajemník městského úřadu Jan Vlček. Prestižní zlatý certifikát město získalo za vzdělávání úředníků v rámci projektu Efektivní správa obcí (ESO) realizovaném Svazem měst a obcí. Obdržet ho může úřad, který vzdělá v rozsahu alespoň 40 hodin více než 50 % svých úředníků. Dosud byl zlatý certifikát udělen pouze pěti městům. Vysoké Mýto je jedním z nich.

 

Od října 2019 dodnes se do vzdělávání ESO zapojilo 99 zaměstnanců městského úřadu a v současné době už 53 % z nich překročila hranici 40 hodin. Vedle prezenční formy využili i on-line vzdělávání, a to především v letech 2020-2021 v době mimořádných protikoronavirových opatření.

 

„Vzdělávání v rámci projektu ESO je většinou akreditované, kvalitní a další nespornou výhodou projektu je, že poskytuje vzdělání bezplatně, takže od doby jeho fungování došlo v městském rozpočtu i ke značné úspoře peněz na vzdělávání úředníků. Ušetřili jsme tak přibližně 800 tisíc korun. I proto počítáme s tím, že ve vzdělávání ESO budeme dále pokračovat,“ řekl tajemník městského úřadu Jan Vlček.

 

„Vážím si zlatého ocenění Vzdělaný úřad i aktivního přístupu úředníků k průběžnému vzdělávání. Současně ho považuji za velký závazek do budoucna, abychom i nadále zvyšovali kvalitu poskytovaných služeb městského úřadu,“ řekl starosta František Jiraský.

 

Foto archiv SMO ČR

 

certifikát