Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 26.6.2022

Cyklo-běh se zastavil také ve Vysokém Mýtě

17.06.22

Foto archiv město Vysoké MýtoVysoké Mýto je jednou ze zastávek 18. Cyklo-běhu za Českou republiku bez drog. Letošní trasa vede přes 41 měst Čech a Moravy a čítá více než 1 200 kilometrů. Tým 8 až 10 cyklistů urazí celou vzdálenost za pouhých 10 dní. Jedna z etap vedla 16. června z Boskovic přes Svitavy, Vysoké Mýto a Chrudim do Pardubic. V rámci této etapy největší protidrogové kampaně spojené se sportem navštívila skupina cyklistů také vysokomýtskou radnici, kde se setkali s tajemníkem městského úřadu Janem Vlčkem, velitelem městské policie Filipem Peroutem a manažerem prevence kriminality Tomáše Saláškem.

 

Představili jim hlavní myšlenku Cyklo-běhu a informovali je o drogové situaci mezi dětmi a mládeží a o aktivitách v oblasti protidrogového vzdělávání dětí. Prezentovali také Hubbardův detoxikační program pro drogově závislé fungující výhradně bez použití náhražkových drog.

 

V rámci setkání se organizátoři Cyklo-běhu zajímali o protidrogovou osvětu mezi dětmi a mládeží ve Vysokém Mýtě a jeho okolí.

 

Cyklo-běh je svým rozsahem a intenzitou největší pravidelnou protidrogovou kampaní spojenou se sportem. Tato aktivita chce upozornit na drogovou negramotnost u dětí a mládeže a zásadně volá po zvýšení protidrogové osvěty v naší zemi.

 

Slavnostní zahájení 18. ročníku Cyklo-běhu proběhlo 13. června v Orlové. Desítky dětí společně s cykloběžci odstartovaly letošní turné. Celá akce bude zakončena v Praze v pátek 24. června.

 

Akci organizuje občanské hnutí ŘEKNI NE DROGÁM - ŘEKNI ANO ŽIVOTU. Záštitu nad ní převzal Výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu Parlamentu ČR.

 

Foto archiv město Vysoké Mýto

 

Foto archiv město Vysoké Mýto Foto archiv město Vysoké Mýto
   
Foto archiv město Vysoké Mýto DSC02849