Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 26.6.2022

Sportovní den, Sodomkovo Vysoké Mýto a oslavy 125 let basketbalu v reportážích a fotogalerii

10.06.22

Sportovní den - reportáž

Minulý týden byl ve Vysokém Mýtě bohatý na významné sportovní a kulturní akce, které na náměstí Přemysla Otakara II. přilákaly stovky návštěvníků. Ve středu 1. června náměstí po dvouleté pauze zaplnily místní sportovní kluby a oddíly. Děti, ale i náhodní kolemjdoucí si tak na jednom místě mohli vyzkoušet, co konkrétní sportovní disciplíny obnášejí. Atmosféru Sportovního dne zachytila videoreportáž Na Den dětí se opět sportovalo a fotoreportáž Aleše Felgra.

 

Sodomkovo Vysoké Mýto nabídlo opět rozmanitý program, náměstí plné zajímavých vozidel a jedinečnou atmosféru první republiky. Akce, kterou tradičně pořádá Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě, se uskutečnila v sobotu 4. června.

 

V rámci tohoto populárního festivalu se konala další mimořádná akce. Nejen sportovci si přišli na náměstí a do městské sportovní haly připomenout 125 let basketbalu ve Vysokém Mýtě a současně i na českém území, protože první veřejné utkání v košíkové se z iniciativy učitele Jaroslava Karáska odehrálo v roce 1897 právě ve Vysokém Mýtě. 

 

Sportovní den. Fotogalerie Aleš Felgr

Sodomkovo Vysoké Mýto. Fotogalerie Aleš Felgr

125. výročí basketbalu ve Vysokém Mýtě. Fotogalerie Aleš Felgr 

 

Videoreportáže: