Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 28.5.2022

Čermákovo Vysoké Mýto současně s májovým kujebáckým jarmarkem (aktualizace 20. 5.)

04.05.22

Foto Lukáš RuferPrestižní národní přehlídka dětských dechových hudeb Čermákovo Vysoké Mýto se uskuteční, po tříleté přestávce vynucené koranavirovou epidemií, v sobotu 21. května na náměstí Přemysla Otakara II. ve Vysokém Mýtě. Současně se na náměstí koná májový kujebácký jarmark. V letošním roce se přehlídky zúčastní maximální počet – šest soutěžních orchestrů. Dorazí orchestry z Hronova, Humpolce, Chrudimi, Ořechova, Šardic a Zábřehu. A na co se můžete těšit kromě soutěže orchestrů? Například na vystoupení úžasných Factorial! Orchestra. Představí se domácí Little Band ZUŠ Vysoké Mýto.

 

Pořadatelé ani letos nezapomněli na vystoupení mažoretek, slavnostní průvod, samozřejmě zazní společné skladby soutěžních orchestrů a na závěr vystoupí nestárnoucí kapela plná energie a kultovních skladeb Sto zvířat. Na náměstí Přemysla Otakara II. bude po celý den probíhat Májový kujebácký jarmark, kde bude bohaté občerstvení, mimo jiné mexické speciality, maso na grilu, hotdog, velký výběr piva, víno a vinné střiky, trdelník, cukrová vata a popcorn.  Doplní ho tradiční jarmareční zboží jako keramika a proutěné koše.

 

Průvodcem Čermákova Vysokého Mýta bude Karel Hegner.

 

Akci pořádá město Vysoké Mýto ve spolupráci s Vysokomýtskou kulturní, o.  p.  s. a ZUŠ Vysoké Mýto. Finančně na ni přispěl Pardubický kraj a firma ECOS Choceň s. r. o.

 

Program festivalu:

 

10.00 Little Band ZUŠ Vysoké Mýto

12.00 Factorial! Orchestra

13.50 Soutěž dětských dechových orchestrů

17.30 Mažoretky  Domu dětí a mládeže Choceň

18.15 Slavnostní průvod soutěžních  orchestrů (vychází od Litomyšlské brány)

18.45 Společné skladby soutěžních orchestrů

19.00 Vyhlášení výsledků

20.30 Sto zvířat

 

Poslední Čermákovo Vysoké Mýto se konalo v roce 2019. Foto Lukáš Rufer