Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 28.5.2022

Ve Vysokém Mýtě se rozbíhají nové stavební akce

14.03.22

Foto Aleš Felgr

První z nových stavebních akcí bude stavba čtyř přechodů na Choceňském Předměstí. „Jeden přechod vybudujeme v ulici Choceňská u bývalé prodejny Peugeot. Přechod pomůže nejen těm, kteří v místě bydlí, ale také bezpečně zpřístupní chodníček na Vinice a lokalitu kolem rybníku Chobot, kde budujeme odpočinkovou a rekreační zónu. Stejný účel má i první přechod na ulici Kpt. Poplera u Panského mlýna. Tam vede další koridor, kudy se z města chodí na Vinice,“ řekl místostarosta Martin Krejza. V místě přechodu dojde kvůli bezpečnosti ke zúžení komunikace.


Na ulici Kpt. Poplera na křižovatce s ulicí Českých bratří vzniknou další dva přechody, protože v lokalitě žije poměrně hodně lidí a křižovatka je tudíž velmi frekventovaná. „První přechod vznikne přes ulici Kpt. Poplera a druhý přes ulici Českých bratří. Komunikaci zúžíme, aby se dala lépe přecházet,“ dodal místostarosta.

 

Výstavba přechodů začne koncem března, s dokončením se počítá koncem května. Náklady na jejich vybudování budou 2,7 milionů korun.

 

Foto archiv město Vysoké MýtoV Šemberově divadle město v roce 2020 dokončilo rekonstrukci divadelního sálu, včetně dílčí techniky. „Letos budeme pokračovat kompletní obnovou předsálí, sociálních zařízení, šaten pro účinkující a občerstvovacího provozu. Součástí rekonstrukce bude i nová kanalizace a obnova fasády. Akce začne v dubnu a bude dokončena do podzimní divadelní sezony,“ řekl Martin Krejza. Tato poslední etapa bude stát 24,8 milionů korun.

 

 

 

 

V ulicích Choceňská a kpt. Poplera budou nové přechody. Foto Aleš Felgr.

 

 Foto Aleš Felgr  Foto Aleš Felgr