Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 30.1.2023

Evidence čipů ve Vysokém Mýtě pomůže s návratem ztracených psů

02.03.22

Ilustrační foto archiv Městská policie Vysoké MýtoOd 1. ledna 2022 měla v České republice začít fungovat centrální evidence psů, kterou by vedla Komora veterinárních lékařů. Tento povinný registr dosud nevznikl, jelikož se nestihla včas schválit novela zákona, která měla řešit jeho provoz. Počítalo se s tím, že registr usnadní městským strážníkům podle čipu vyhledání chovatele nalezeného psa.

 

Prozatím existují různé databáze, do kterých chovatel může dobrovolně svého psa zaregistrovat. Tyto databáze jsou velmi roztříštěné a situaci s dohledáváním chovatelů zatoulaných psů příliš nepomáhají.

 

Každý majitel psa při jeho ohlášení na městském úřadě obdrží evidenční známku. Ze zkušenosti víme, že nalezení psi mají tuto známku ztracenou. Co ale mají, je povinný čip od veterináře. Vyhledání majitele by mohlo podstatně usnadnit, kdyby se na městském úřadě u všech psů evidovala čísla čipu. Pak bychom mohli porovnat číslo čipu nalezeného psa s ohlášeným číslem čipu v této evidenci. Od letošního roku je číslo čipu u prvně přihlášených psů už jedním z povinných údajů uváděných do prohlášení poplatníka.

  

Přicházíme s nabídkou pro chovatele psů dříve přihlášených, zda by měli zájem doplnit do evidence číslo čipu svého psa. Je to vcelku jednoduché. Stačí, když toto číslo sdělíte nebo přinesete samolepku s číslem čipu při platbě místního poplatku ze psa v pokladně městského úřadu, kde se doplní do evidence, popřípadě ho zašlete e-mailem na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

 

Naším společným cílem je, aby se každý nalezený pes zbytečně nestresoval a aby se co nejdříve vrátil ke svému majiteli. Jsem přesvědčen, že se nám to i díky rozšíření evidence o číslo čipu psa podaří.

 

Filip Perout, velitel Městské policie Vysoké Mýto

 

Ilustrační foto archiv Městská policie Vysoké Mýto