Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 26.6.2022

Kogenerační jednotka v krytém bazénu

24.01.22

Foto Radek ŠtěpánMěsto ušetří díky kogenerační jednotce, která bude instalovaná v krytém bazénu. „V současné době jsou v krytém bazénu dva původní plynové kotle, které už mají z dnešního pohledu nízkou účinnost a jsou náročné na údržbu. Místo nich dodavatelská firma do kotelny nainstaluje na svoje náklady kogenerační jednotku o výkonu 200 kW. Technické služby z ní budou odebírat elektřinu a odpadní teplo,“ řekl starosta František Jiraský.


Elektrická energie z kogenerační jednotky pokryje část spotřeby bazénu a ze vzniklého odpadního tepla se bude vytápět budova a ohřívat voda. Dodavatel rovněž na svoje náklady pořídí jeden nízkoemisní plynový kotel, který bude sloužit jako záložní zdroj v případě větší potřeby, či pro případ poruchy kogenerační jednotky. Po deseti letech po případném ukončení smluvního vztahu si mohou technické služby kotel za zůstatkovou cenu v krytém bazénu ponechat.

 

S instalací technologie se počítá v nejbližší možné době. „Zařízení se do bazénu namontuje během letní odstávky, aby v příští sezóně už mohl fungovat s novou úsporou,“ řekl starosta.

 

Ilustrační foto Radek Štěpán