Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je čtvrtek 11.8.2022

Dotační programy pro neziskové aktivity a projekty vyhlášeny. Žádat lze od 1. 1. do 31. 1. 2022

16.12.21

Ilustrační obrázekMěsto Vysoké Mýto vyhlásilo programy podpory pro neziskové aktivity a projekty pro rok 2022. O dotace mohou od 1. ledna do 31. ledna žádat fyzické a právnické osoby, jako jsou spolky, příspěvkové organizace s výjimkou školských příspěvkových organizací zřizovaných městem.

Programové dotace se poskytují:

v oblasti školství,

v oblasti sportu,

v oblasti kultury,

v oblasti spolupráce s partnerskými městy,

v oblasti životního prostředí,

v oblasti sociálních služeb, zdravotnictví a rodiny.

 

Vyhlášené programy a Zásady pro poskytování finanční dotace z rozpočtu města Vysokého Mýta včetně příloh jsou zveřejněny na městských webových stránkách v záložce DOTACE / PROGRAMOVÉ DOTACE. V programech jsou uvedeny podmínky pro poskytnutí dotace, lhůty a termíny pro podání a projednání žádostí, formuláře žádosti a vyúčtování dotace a také celkový objem peněžních prostředků vyčleněných z rozpočtu města pro daný program. Každá ze šesti programových oblastí má svého odborného garanta. kterými jsou věcně příslušné odbory městského úřadu. Ve zveřejněných programech jsou uvedeny kontaktní osoby, které žadatelům poskytnou případné informace.

 

Žadatel může podat maximálně jednu žádost v každém vyhlášeném programu. Žádosti se podávají osobně na podatelnu Městského úřadu Vysoké Mýto, B. Smetany 92, 566 01 Vysoké Mýto, poštou, nebo prostřednictvím datové schránky tak, aby byly doručeny nejpozději poslední den lhůty pro podání žádostí.

 

Povinnou přílohou žádosti o dotaci je úplný výpis z evidence skutečných majitelů, který dokládají právnické osoby, kromě právnických osob pro které dle ustanovení § 7 zákona o evidenci skutečných majitelů platí, že nemají skutečného majitele např. církve a další.