Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 28.11.2021

Adventní kujebácký jarmark bude bez kulturního programu a slavnostního rozsvícení vánočního stromu

23.11.21

Foto Aleš FelgrSlavnostní rozsvícení vánočního stromu na vysokomýtském náměstí plánované v sobotu 27. listopadu v 16.30 se letos neuskuteční. A neuskuteční se ani připravovaný kulturní program, který měl v tento den umocnit sváteční atmosféru Adventního kujebáckého jarmarku. „Před rokem v době vrcholící druhé vlny epidemie jsme všichni věřili, že už podobnou situaci nezažijeme. Byli jsme plni naděje, že epidemie přejde a těšili se na lepší časy. Nestalo se tak. Současná zhoršující se situace nás proto v zájmu návštěvníků vede ke zvýšené opatrnosti,“ řekl starosta František Jiraský. 

 

Slavnostnímu rozsvícení vánočního stromu i kulturnímu programu každoročně přihlížejí stovky lidí. A právě soustředění množství lidí najednou na náměstí Přemysla Otakara II. se chtějí pořadatelé vyhnout, aby zbytečně nezvyšovali riziko šíření covidové epidemie. Proto došlo ke zrušení části programu a tradiční koledy na Adventním kujebáckém jarmarku budou znít na náměstí z místního rozhlasu.

 

Adventní kujebácký jarmark se bude konat v sobotu 27. listopadu od 9.00 při dodržení aktuálních vládních opatření. Záleží hodně i na přístupu každého z nás. „Návštěvníky jarmarku prosím o maximální zodpovědnost a ohleduplnost vůči druhým, abychom si adventní dobu mohli užít ve zdraví,“ dodal starosta.