Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je středa 30.11.2022

Město dokončilo dva nové trailové okruhy

04.11.21

Foto Ondřej HalamaMěsto dokončilo dvě nové trailové tratě. Nacházejí se v lesích směrem na Podrážek a tvoří přibližně třetinu budoucího cykloareálu. „Jsem rád, že se nám podařilo pro rekreační účely zpřístupnit část městského lesa, který je polohou i terénem pro sportovní aktivity obyvatel města optimální. Nové okruhy mají různou technickou náročnost, takže si na své přijde určitě každý cyklista. Výstavbu dalšího okruhu plánujeme po odbahnění Malého Chobotu,“ řekl starosta František Jiraský.

 

Modrý okruh trailových tratí je dlouhý 1,3 kilometrů a spadá do kategorie lehčí obtížnosti. Začíná u odbočky na horní Vinice a pokračuje vpravo členitém terénem smíšeného lesa a po dřevěné lávce se vrací zpět na výchozí místo.

 

Přibližně v polovině trasy na modrý okruh navazuje červený 1,7 kilometrů dlouhý okruh, který má střední obtížnost. Na tento okruh je možné se dostat také z lesní cesty směrem na Podrážek.  

 

Trailové tratě jsou zpevněny vápencovou drtí s jílem a na dvou místech doplněny dřevěnými lávkami.

 

Na vybudování nových trailových okruhů, které stály 3,1 milionů korun, město získalo čtvrtmilionovou dotaci od Pardubického kraje. 

 

Reportáž V lese na Vinicích vznikly další trailové okruhy

 

Foto Ondřej Halama

 

Modrý a červený okruh trailových tratí

 

Mapa - traily, 2. etapa