Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je čtvrtek 29.9.2022

Další etapa revitalizace veřejného osvětlení začne ještě v tomto roce

25.10.21

Ilustrační foto Radek ŠtěpánTřetí etapa revitalizace veřejného osvětlení, která začne ještě v tomto roce, se tentokrát týká další části města Vysoké Mýto-Město a částí Pražského a Choceňského Předměstí. V rámci ní dojde ke generální opravě veřejného osvětlení a také k výměně svítidel a elektroměrových rozvodnic. 

 

Na tuto etapu revitalizace veřejného osvětlení, stejně jako na ty předešlé, město získalo 50% dotaci ze Státního programu na podporu úspor energie EFEKT od Ministerstva průmyslu a obchodu. Celkové náklady budou 3,4 milionů korun.

 

První etapu revitalizace veřejného osvětlení město provedlo v roce 2017 v částech Litomyšlského Předměstí a Pražského Předměstí. Stála necelých 2,4 milionu korun. Druhá etapa v roce 2019 se týkala části města Vysoké Mýto-Město a Litomyšlského Předměstí a Choceňského Předměstí. Realizována byla v roce 2019 za 3,7 milionů korun.

 

„Revitalizace veřejného osvětlení přispěla k energetickým, a tedy i k finančním úsporám, a zároveň zlepšila bezpečnost na komunikacích a chodnících. Zbývá dokončit poslední čtvrtou etapu, kterou bychom chtěli uskutečnit v příštím roce,“ uvedl místostarosta Martin Krejza.

 

Ilustrační foto Radek Štěpán