Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je čtvrtek 11.8.2022

Premiérové filmy v opraveném sále Šemberova divadla a časosběrné video o jeho rekonstrukci

30.09.21

Foto Tomaš DittrichLepší zvuk, obraz i nově opravený sál Šemberova divadla s pohodlnými sedačkami, to jsou lákadla pro návštěvu kina ve Vysokém Mýtě. Moderní technologie umožňuje vysílat nejnovější tituly v termínech premiér a díky tomu je nabídka kina více než pestrá. Z podzimních titulů se můžete těšit na dokument o Karlu Gottovi, úchvatné sci-fi Duna, nového Jamese Bonda, hvězdně obsazené Přání Ježíškovi, pohádku Tajemství staré bambitky 2, třetí díl Spider-Mana, čtvrtý Matrix nebo novou verzi muzikálu West Side Story od Stevena Spielberga.

 

V minulém roce v Šemberově divadle město provedlo úpravy interiéru víceúčelového sálu. „Již dlouhodobě jsme plánovali zásadnější rekonstrukci Šemberova divadla, protože naposledy proběhla před pětadvaceti lety. Řekli jsme si, že začneme nejprve vlastním sálem a přizvali jsme ke spolupráci paní architektku Dařbujánovou. Její návrhy se nám líbily, takže jsme sál postupně upravili do této podoby,“ řekl místostarosta Martin Krejza. „Původní architektura je tady naprosto všeurčující. Celý návrh jsem se snažila udělat jako kompaktní,“ řekla architektka Helena Dařbujánová.

 

Při rekonstrukci se měnily veškeré povrchy, sál dostal nové barvy a přibyly tam tapety. Pro diváka budou také velkou změnou pohodlná sedadla, která jsou potažena sametem. „Když si na ně sednete, aby vás objaly, aby vás hladily a abyste se cítili dobře. Proto je tady použitý nádherný čalounický materiál - samet, který má vysokou zátěžovost, takže by nás měl v podstatě přežít,“ vysvětluje architektka.

 

Opravě divadelního sálu předcházela první etapa, která se týkala technického vybavení. Do Šemberova divadla byl pořízen projektor a server s technologií DCP (Digital Cinema Package), která je novodobým standardem pro přenos a distribuci filmů a dalších pořadů do kin. V současné době je tedy městské kino provozované v Šemberově divadle zařízené špičkovou technikou a diváci tak mají možnost shlédnout filmy v premiérových časech stejně jako v multikinech.

 

V příštím roce budou úpravy pokračovat třetí etapou ve zbývající části Šemberova divadla.

 

Časosběrné video o rekonstrukci interiéru sálu Šemberova divadla (premiéra 16. 9. 2021 na slavnostním večeru předávání Výročních cen města Vysokého Mýta, na YouTube zveřejněno 29. 9. 2021)

 

Reportáž Kino v Šemberově divadle láká po rekonstrukci na premiérové filmy (premiéra na YouTube 1. 10. 2021)

 

Reportáž Šemberovo divadlo je po rekonstrukci divadelního sálu připraveno ke znovuotevření (premiéra na YouTube 21. 11. 2020)

 

Reportáž Šemberovo divadlo prochází postupnou modernizací (premiéra na YouTube 16. 1. 2020)

 

Foto Tomáš Dittrich