Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je čtvrtek 17.6.2021

Vysokomýtská plovárna otevřela letní sezonu

03.06.21

Foto Jaroslav HorákTyršova veřejná plovárna ve Vysokém Mýtě zahájila při dodržení vládních protiepidemických opatření sezonní provoz v pátek 4. června. Otevřeno má za příznivého počasí denně od 9.00 do 19.00Veškeré informace o plovárně, nabídce a ceníku služeb i o aktuálním provozu jsou uvedeny na webových stránkách plovárny, které jsou také dostupné v nabídce na hlavní straně městských webových stránek. 

 

Areál plovárny se neustále zvelebuje a každoročně na začátku sezony v něm čeká na návštěvníky nějaká novinka. Vloni technické služby opravily pravý břeh bazénu a zrekonstruovaly venkovní pánské sprchy, letos se svítí novotou dámské sprchy. 

 

Tyršova veřejná plovárna, jedna z největších a historicky nejcennějších plováren v České republice, byla vybudována v roce 1933 z prostředků města a tělovýchovné jednoty Sokol, která ji s přestávkami provozovala až do roku 1996, kdy ji převzalo město a svěřilo do péče technických služeb. Byla to ve své době jedna z největších plováren v Československu a mezi největší a nejatraktivnější se počítá i v České republice.

 

Vodní plocha měří úctyhodných 98 metrů krát 58 metrů s hloubkou od 10 do 160 centimetrů, přilehlý bazén pak 50 metrů krát 12 metrů s hloubkou od 2 do 3 metrů. Při napouštění se do ní každoročně vejde 7000 metrů krychlových vody z našeho vlastního hloubkového vrtu. Voda je čerpána z hloubky 230 metrů, díky čemuž má už při napouštění přijatelných 18° C.

 

Plovárna si od svého vzniku podržela v některých svých částech (hlavní budova nebo dřevěné kabinky) svůj starobylý ráz, a proto byla stará budova v roce 2001 prohlášena za kulturní památku. Plovárna se dodnes řadí mezi nejkrásnější plovárny v republice.