Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je čtvrtek 17.6.2021

Schůzka se zástupci Ministerstva vnitra o výhodách elektronizace veřejné správy

18.05.21

Foto Aleš FelgrNa radnici se uskutečnila schůzka se zástupci Ministerstva vnitra o elektronizaci veřejné správy. Ti přijeli informovat a debatovat především o službách eGovernmentu. S představiteli města a zaměstnanci úřadu diskutovali o Národní identitní autoritě, Portálu občana, o Informačním systému sdílené služby (ISSS/eGSB), vzdělávání zaměstnanců veřejné správy, GitLab, Design systému gov.cz, Portálu veřejné správy i katalogu služeb v RPP, otevřených datech, eObčance, datových schránkách a platebních bránách. Shodli se, že větší pozornost veřejnosti by si zasloužil zejména Portál veřejné správy - www.portal.gov.cz, kde je možno získat maximum informací o službách veřejné správy i o vlastní osobě. Stačí si zřídit elektronickou identitu, přes kterou se lze přihlásit do Portálu občana, nebo využít svoji bankovní identitu. Na portálu lze nalézt spoustu formulářů i přístup k dalším službám, jako je eRecept nebo bodové hodnocení řidiče. S datovou schránkou, kterou se lze v portálu připojit, pak je možné s úřady komunikovat zdarma.

 

Na městských webových stránkách je vstup na Portál veřejné správy již řadu let umožněn ze záložky Povinné informace. Nově byl zpřístupněn také na stránce Městský úřad / Informace / Životní situace.

 

Elektronizace veřejné správy je proces směřující k převedení agend souvisejících s výkonem veřejné správy do elektronické podoby. Urychlí výměny informací a zjednoduší komunikaci mezi úřady, občany a firmami. Přinese větší uživatelský komfort při jednání se státem a jeho orgány, úsporu času i rychlost a návaznost procesů.

 

Foto Aleš Felgr

 

Foto Aleš Felgr Foto Aleš Felgr