Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 25.7.2021

Obnova památek s pomocí Programu regenerace

22.04.21

Foto Radek ŠtěpánZastupitelstvo města schválilo rozdělení dotace z Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón na obnovu památek v historickém centru města. Od Ministerstva kultury z Programu regenerace město obdrží 1 510 tisíc korun, což je nejvyšší částka finančních prostředků přidělených na památkovou zónu. Letos k nim mimořádně přibyde ještě finanční odměna 100 tisíc korun za první místo v kraji v soutěži Historické město roku 2020.

 

Dotace se rozdělí mezi tři památky. Jeden milion korun půjde na sanaci dřevomorky a obnovu krovu velké věže Pražské brány. Zbývající prostředky přispějí na obnovy památek ostatních vlastníků: 230 tisíc korun na výměnu oken v měšťanském domě č. p. 211 a 380 tisíc korun na restaurování nástěnných maleb ve východní části klenby presbytáře a konzervaci a údržbu dřevěného oltáře v kostele sv. Vavřince.

 

Kromě finančních prostředků z Programu regenerace město vlastníkům opravovaných objektů poskytne dotaci, která představuje 10 % z celkově uznatelných nákladů jako povinné spolufinancování města. Na výměnu oken v měšťanském domě č. p. 211 město přispěje částkou 80 tisíc korun a na restaurování nástěnných maleb ve východní části klenby presbytáře a konzervaci a údržbu dřevěného oltáře v kostele sv. Vavřince půjde z městského rozpočtu 53 tisíc korun.

 

Foto Radek Štěpán