Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je středa 12.5.2021

Elektromobilem na cesty

20.04.21

Foto Ondřej HalamaMěsto Vysoké Mýto zakoupilo elektromobil Škoda Citigo. Ten bude sloužit hlavně pro služební cesty po nejbližším regionu. „Inspirovali jsme se na Dnu čisté mobility a chytré energetiky pro Pardubický kraj, který se konal vloni v září na vysokomýtském autodromu. Součástí programu byly i ukázky ekologických dopravních prostředků. V rámci akce jsme vyzkoušeli jízdu elektromobilem. Byli jsme s ním spokojeni, proto jsme se rozhodli, že nějaký elektromobil koupíme a využijeme ho hlavně na časté jízdy na jednání po okolních obcích,“ řekl starosta František Jiraský. Elektromobil město pořídilo s pomocí dotace ze Státního fondu životního prostředí.  

 

S ekologickými dopravními prostředky má město zkušenosti už přes sedm let. „Dobré zkušenosti máme s automobilem Opel Zafira, který jezdí na benzín a CNG. Kromě toho na jízdy po městě využíváme elektroskútr,“ dodal starosta.

 

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

 

loga automobil