Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 5.12.2021

Očkování proti onemocnění covid-19 ve Vysokém Mýtě

17.03.21

Očkovací místo, foto Josef PejchlVe Vysokém Mýtě začali praktičtí lékaři očkovat proti onemocnění covid-19 a od 29. března bude fungovat i očkovací místo ve Vysokomýtské nemocnici. Od středy 17. března si lze zarezervovat termín. „Očkování je to jediné, co může problémy s epidemií vyřešit a vrátit nás k normálnímu životu. Jsem rád, že ve Vysokém Mýtě budeme mít očkovací místo, kam se lidé budou moci přihlásit bez obav z cestování do jiných měst. Očkovací místo ve Vysokomýtské nemocnici a očkování u praktických lékařů se vzájemně doplňují. Společně by měly pokrýt potřeby obyvatel města a okolí. Pokud bude dostatek vakcín, budeme mít pokryté očkovací služby pro všechny skupiny obyvatel,“ řekl starosta František Jiraský.

 

 

 

Očkovací místo ve Vysokomýtské nemocnici

Vysokomýtská nemocnice připravila očkovací místo pro spádovou oblast Vysokomýtska. Očkování bude zahájeno v pondělí 29. března po dodání očkovací vakcíny. „Pro očkovací místo jsme vybrali prostory bývalé kuchyně v budově nemocnice v Hradecké ulici. Vytypované prostory jsou v přízemí budovy, přístupné budou bočním vchodem, a to přímo z parkoviště ve Vraclavské ulici vedle bývalé záchranné služby. Pouze pro vozíčkáře bude očkovací místo dostupné přes hlavní vchod do budovy,“ řekl ředitel Vysokomýtské nemocnice Josef Pejchl.

 

Pokyn zřídit a následně provozovat očkovací místo přišel od vedení Pardubického kraje v polovině února. Nejprve však bylo potřeba provést v prostorách, kde se bude očkovat, stavební úpravy. „Provedli jsme několik oprav a změn, aby prostory splňovaly i ty nejpřísnější požadavky. Však na nás také bedlivým okem dohlížela krajská hygiena. Nakonec se nám podařilo se stavebními úpravami termín splnit. Ve Vysokém Mýtě je spousta ochotných podnikatelů, kteří nám se změnami pomohli. Za to jim patří velký dík,“ řekl Josef Pejchl.

 

„Podle plánu by se mělo očkovat každý pracovní den od 7.30 do 15.30 hodin. Předpokládáme, že se v nemocnici denně naočkuje 80 až 100 osob. Jak bude pracoviště logisticky fungovat, nyní společně ladíme s Pardubickým krajem, který pro očkovací místa zajišťuje vakcíny,“ řekl ředitel Vysokomýtské nemocnice. 

 

Ve Vysokomýtské nemocnici se budou očkovat pouze ti, kteří se přihlásí k očkování přes CENTRÁLNÍ REZERVAČNÍ SYSTÉM na webových stránkách ministerstva zdravotnictví. „Pokud si občan zarezervuje termín k očkování ve Vysokomýtské nemocnici, je na něm, aby si na webových stránkách nemocnice zjistil bližší informace k průběhu samotného očkování. Nemusí se ovšem stresovat. Děláme vše potřebné k tomu, abychom návštěvníky očkovacího místa vhodně a dostatečně informovali a provedli celým očkovacím procesem. Přitom bychom chtěli požádat o shovívavost a trpělivost. Přejeme si, aby očkování probíhalo s co nejmenšími komplikacemi,“ dodal ředitel Josef Pejchl.

 

 

Provoz očkovacího místa

 

Vysokomýtská nemocnice, Hradecká ulice 167, Vysoké Mýto

Očkovací místo je přístupné od parkoviště z Vraclavské ulice bočním vchodem vedle bývalé stanice zdravotnické záchranné služby. Přístup do očkovacího místa bude před zahájením očkování vyznačen směrovkami. Pouze pro imobilní pacienty je povolen bezbariérový vstup hlavním vchodem nemocnice (přes recepci).

 

Provozní doba: Po-Pa  7.30–15.30

 

Registrace

Registraci na očkování lze provést přes CENTRÁLNÍ REZERVAČNÍ SYSTÉM. Při registraci postupujte dle pokynů uvedených v programu. Nezapomeňte si zvolit při výběru očkovacího místa Vysokomýtskou nemocnici.

 

Kdo se může registrovat?

V současné době probíhá v rámci ČR očkování a registrace občanů ve věku 70+, učitelů a zdravotníků.

 

Co si vzít s sebou na očkování?

 

Důležité tel. kontakty a informace

Pro pomoc s registrací volejte ve všední dny krajskou infolinku 466 026 466, linka je určena pouze pro pomoc s registrací. Pro další informace volejte centrální linku 1221. Telefonní kontakt na očkovací místo Vysokomýtské nemocnice je 465 467 222.

 

Prosíme občany, kteří budou objednáni na očkování, aby do očkovacího místa docházeli jen s malým časovým předstihem a nemuseli tak dlouho čekat, a zároveň byly dodrženy stanovené hygienické normy.

Zdroj Vysokomýtská nemocnice, foto Josef Pejchl

 

Starosta František Jiraský s místostarostou Martinem Krejzou si 19. března prohlédli očkovací místo ve Vysokomýtské nemocnici a společně s ředitelem nemocnice Josefem Pejchlem přestřihli pásku.

 

Očkovací centrum ve Vysokomýtské nemocnici, foto Marie Lněničková Očkovací centrum ve Vysokomýtské nemocnici, foto Marie Lněničková
   
Očkovací centrum ve Vysokomýtské nemocnici, foto Marie Lněničková Očkovací centrum ve Vysokomýtské nemocnici, foto Marie Lněničková
   
Očkovací centrum ve Vysokomýtské nemocnici, foto Marie Lněničková Očkovací centrum ve Vysokomýtské nemocnici, foto Marie Lněničková