Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 25.7.2021

Samolepky na nádoby na směsný odpad budou obyvatelům rodinných domů rozesílány poštou

10.11.20

Nádoba na směsný odpad, foto Veronika GabrhelováObyvatelé Vysokého Mýta bydlící v rodinných domech, kteří si ve stanovených termínech nestihli na městském úřadu osobně vyzvednout samolepky na rok 2021 na nádoby na směsný komunální odpad, mohou o jejich vydání požádat prostřednictvím ŽÁDOSTI, která je rovněž k dispozici na městských webových stránkách mezi formuláři odboru životního prostředí. Vyplněnou žádost je třeba zaslat elektronicky, nebo poštou na adresu: Městský úřad Vysoké Mýto, B. Smetany 92, 566 01 Vysoké Mýto, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Samolepka na nádobu na směsný komunální odpad bude žadateli zaslána v následujících týdnech poštou na adresu, kterou uvedl v žádosti. 

 

  1. Informace pro obyvatele rodinných domů:
  2. Od 1. 1. 2021 budou nádoby na komunální odpad povinně označeny samolepkou. Pro vydání samolepek je třeba sdělit, kolik a jak velké nádoby na komunální odpad domácnost má.
  3. Od 1. 1. 2021 budou vyvezeny pouze nádoby označené samolepkou.
  4. Domácnosti v rodinných domech, které mají zájem o nádoby (140 l, 240 l) na třídění plastu, papíru nebo bioodpadu a dosud je nemají, si je mohou vyzvednout na sběrném dvoře Průmyslová, kde s nimi bude sepsána smlouva o bezplatném zapůjčení. Termín vydávání nádob bude zveřejněn na webových stránkách města a technických služeb.
  5. Od 1. 4. 2021 bude změněna frekvence svozu komunálních odpadů. Svoz komunálních odpadů bude po celém městě probíhat ve čtrnáctidenním intervalu podle nového harmonogramu. Vyvezena bude nádoba, která nebude obsahovat vytříditelný obsah.
  6. Od 1. 7. 2021 budou samolepky nahrazeny čipy. Čipování plastových nádob zaplatí město. Za očipování plechové nádoby, které je nákladnější, občané doplatí 100 Kč. Čipování provede a doplatek vybere svozová firma.
  7. Každé domácnosti bude očipována nádoba podle počtu trvale hlášených osob v domácnosti: 120 l / 1–4 osoby, 240 l / 5–8 osob… Požadavek na případné zvýšení velikosti nádoby na komunální odpad posoudí odbor životního prostředí na základě zdůvodněné písemné žádosti. Důvodem může být např. používání plen.
  8. Od 1. 7. 2021 bude vyvezena pouze očipovaná nádoba, která bude obsahovat jen zbytkový odpad.
  9. Plechová nádoba je z dlouhodobého hlediska nevyhovující, proto Železářství VIVI, Techcentrum J+J s. r. o. a EKOLA České Libchavy s. r. o. nabídnou občanům novou plastovou nádobu za zvýhodněnou cenu 787 Kč/120 l nebo 1065 Kč/240 l (velikost nádoby volte dle bodu č. 6). Zvýhodněná nabídka platí do 31. 3. 2021.

 

Informační leták pro domácnosti v rodinných domech

Žádost o samolepku na nádobu na komunální odpad pro jednu domácnost