Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je středa 23.6.2021

Odstavená vozidla s propadlou technickou kontrolou už nebudou překážet v ulicích

07.10.20

Ilustrační záběrMěsto Vysoké Mýto využívá novely zákona o pozemních komunikacích, která umožnila zajistit odstranění odstavených vozidel s propadlou technickou kontrolou. Od městské policie už obdrželo pět oznámení na podezření, že automobil byl odstaven na místní komunikaci v rozporu se zákonem. Někdy k nápravě stačí pouhé upozornění majitele vozidla ze strany městské policie. Již ve dvou případech majitel auto odstranil poté, co silniční správní úřad na vůz vylepil oznámení o ohledání a otevření vozidla. K otevření vozu se přistoupí, pokud nemá registrační značku a údaje nelze zjistit zvenku z VIN kódu. To se stalo v případě dalšího automobilu. Celá akce zabrala pár minut a probíhala za účasti městské policie. „Po zjištění potřebných informací se provede lustrace vozidla v centrální evidenci vozidel a provozovatele vozidla oznámíme vlastníkovi komunikace, kterým je město Vysoké Mýto,“ řekl zástupce vedoucí odboru dopravních a správních agend Václav Morávek. Město pak vyzvalo majitele, aby si automobil odstranil, jinak mu ho nechá na jeho náklady odtáhnout. V tomto případě výzva zabrala a majitel vůz odstranil.

 

Kdyby ovšem město muselo vůz odtáhnout a  majitel si ho do tří měsíců nevyzvedl, tak by silniční správní úřad rozhodl na návrh města o povolení prodeje vozu ve veřejné dražbě. V případě, že by se vozidlo neprodalo, bylo by odbornou firmou zlikvidováno.

 

„Odstavená vozidla, která nesplňují podmínky pro provoz na komunikacích, často překážejí na ulicích a zabírají parkovací místa. Do novely zákona o pozemních komunikacích jsme s tím nemohli nic dělat. Nyní se po prvních zkušenostech ukazuje, že se změna zákona osvědčila. Jakmile majitelé odstavených aut zjistí, že se o auta zajímáme, tak si je raději odstraní sami, aby nemuseli zbytečně platit za odtah,“ řekl starosta František Jiraský.

 

Reportáž Odstavená vozidla s propadlou technickou kontrolou už nebudou překážet v ulicích