Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 25.7.2021

Výstavba infrastruktury pro další rodinné domy v lokalitě za pivovarem

19.11.19

Pole za pivovaremMěsto zahájilo v lokalitě za pivovarem druhou etapu výstavby technické a dopravní infrastruktury ke stavbě dalších rodinných domů. „Zasíťování pozemků na poli za pivovarem je dlouhodobější záležitost, proto jsme ji rozdělili do etap. Loni jsme dokončili první etapu a téměř všechny pozemky jsme prodali. Zájem o ně byl veliký, a tak jsme plynule začali připravovat další etapu,“ řekl starosta František Jiraský. V první etapě v lokalitě za pivovarem město zainvestovalo do infrastruktury pro dvacet pozemků, z toho osm pro řadové domy a dvanáct pozemků pro výstavbu samostatných rodinných domů, Z nich jsou v současné době ještě dva k prodeji. „V druhé etapě připravíme infrastrukturu pro dvacet jedna městských pozemků. Předpokládáme, že je budeme prodávat v příštím roce na podzim,“ dodal starosta.

 

V první etapě se musela v předstihu vyřešit a posílit kapacita vodovodního řadu a kanalizace, přívody elektrické energie a plynu a také optických kabelů pro datovou síť pro budoucí zástavbu celé lokality za pivovarem, tedy i současné druhé etapy. Kromě technické a dopravní infrastruktury město v této etapě vybuduje dětské hřiště. Infrastraktura bude stát třicet milionů korun, z toho přibližně třetinu představují náklady společnosti Vodovody a kanalizace Vysoké Mýto na zřízení kanalizace a vodovodních přípojek.

 

Druhou etapu město stavebně dokončí v polovině příštího roku, výsadbu zeleně provede až na podzim. „Zároveň budeme připravovat urbanistickou studii pro další část území, na kterém se počítá se stavbou bytových domů,“ doplnil starosta.

 

Urbanistický návrh Územní studie pole za pivovarem naleznete ZDE. V druhé etapě budou zasíťovány pozemky označené v urbanistické studii čísly 6, 7, 8, 9, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 27, 28, 29, 30.

 

Foto Aleš Felgr