Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 11.12.2023

Lidé debatovali o tom, s čím jsou spokojení a co by chtěli změnit v sídlišti U Potoka

02.10.18

Setkani 1.10 2Na radnici se 1. října uskutečnilo plánovací setkání s veřejností, jehož výsledky budou podkladem pro zpracování koncepční studie celého území sídliště U Potoka. Občané, kteří na setkání přišli, vytvořili s moderátory diskuze architekty Štěpánem Vacíkem, Karolínou Koupalovou a projektantem Alešem Hlavatým tři pracovní skupiny, v nichž debatovali o tom, co se jim v sídlišti U Potoka líbí a co by naopak chtěli změnit. Přemítali o tom, co se současnou zelení, komunikacemi, chodníky, parkovišti i co by chtěli udělat s řečištěm Blahovského potoka. Diskutovali také o vybavení sídliště - o dětském hřišti, lavičkách či plochách pro kontejnery...

 

Ve všech skupinách zazněly podobné informace a podněty k budoucímu řešení. Zpracovatelé studie je všechny zaznamenali a při závěrečném shrnutí ty nejčastěji zmiňované okomentovali. Obyvatelé sídliště ocenili blízkost centra města i dobrou dostupnost služeb, škol a institucí. Na druhou stranu je trápí znečištění řečiště Blahovského potoka. Shodli se také na zachování a lepší údržbě zeleně. Zároveň si přejí, aby v tomto území byl dostatek parkovacích míst. Ze strany architektů v souvislosti s nápadem na vybudování podzemního parkovacího domu zaznělo, že parkovací domy mohou mít i nějakou nadzemní část, například bydlení. Na tuto zmínku bezprostředně zareagoval starosta František Jiraský: "Setkání chápeme jako důležitou burzu informací a nápadů. Nápad architektů je jen jedním z mnoha, které zde zazněly. O stavbě dalšího domu v sídlišti U Potoka neuvažujeme. Navíc by stavba tohoto typu vyžadovala změnu současného územního plánu města, ve kterém je veřejné prostranství v sídlišti U Potoka určené pro veřejnou zeleň nebo pro hřiště. Jakákoli změna územního plánu je složitá záležitost, která trvá i několik let."  

 

Výsledky moderované diskuze budou součástí koncepční studie, jež bude podkladem pro projektované úpravy. Zpracovatelé studie využijí rovněž cenné informace ze studie proveditelnosti revitalizace Blahovského potoka, která byla občanům na radnici veřejně představená 28. března a ke které se měli možnost v následné diskuzi vyjádřit. Na rozdíl od studie proveditelnosti revitalizace Blahovského potoka řeší tato koncepční studie celý veřejný prostor sídliště U Potoka.   

Výsledky z pracovního plánovacího setkání budou v polovině října uveřejněny na městských webových stránkách a představeny na dalším setkáním s veřejností. Termín setkání bude zveřejněn na plakátovacích plochách, na městských webových a Facebookových stránkách a na vchodech do bytových domů v sídlišti U Potoka.

 

Setkani 1.10 1 Setkani 1.10 3
   
Setkani 1.10 4 Setkani 1.10 5
   
Setkani 1.10 6 Setkani 1.10 7
   
Setkani 1.10 8 Setkani 1.10 10
   
Setkani 1.10 9 Setkani 1.10 11
   
Setkani 1.10 12 Setkani 1.10 14
   
Setkani 1.10 15 Setkani 1.10 16