Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 31.1.2023

Spišská Belá a Vysoké Mýto si mají co říct

17.02.16

Spisska Bela 27Na dvoudenní návštěvu našeho města přijela 11. února delegace z podtatranské Spišské Belé vedená primátorem Štefanem Bieľakem. Hosté přijeli na pozvání starosty, který se s primátorem Bieľakem poprvé setkal před pěti měsíci v Muzeu českého karosářství, kam primátor zavítal s delegací Prešovského kraje v rámci oficiální návštěvy našeho kraje. Oba představitelé Spišské Belé a Vysokého Mýta se tehdy v neformálním rozhovoru dohodli na navázání kontaktů. „Shodli jsme se, že naše města nemají v současné době žádné partnerské město v druhé zemi a domluvili se, že bychom se mohli setkávat,“ řekl starosta Jiraský.  „Máme řadu podobných témat i problémů a určitě si máme co říct,“ dodal primátor Bieľak.

 

V rámci svého pobytu si hosté prohlédli obě budovy městského úřadu, kde se zajímali o služby občanům i o jednotlivé agendy. Porovnávali je se svými zkušenostmi a praxí ve slovenské veřejné správě. Primátor Špišské Belé, který zároveň působí ve funkci místopředsedy (náměstka hejtmana) Prešovského kraje a místopředsedy Sdružení měst a obcí Slovenska, diskuzi obohatil fundovanými poznámkami a srovnáním z legislativní oblasti.

 

Kromě úřadu hosté navštívili kostel sv. Vavřince a Muzeum českého karosářství. V kostele obdivovali Brandlův oltářní obraz Nanebevzetí Panny Marie, cínovou křtitelnici z 15. století a další památky. V muzeu si prohlédli expozici karosářství a zajímali se o historii Sodomkovy karosárny. Většinu času ovšem strávili v diskuzích s vedením města. V přátelské a srdečné atmosféře probrali řadu témat i problémů, srovnávali hospodaření měst, hovořili o sportu, kultuře, památkách, o sociální problematice, o dopravě, bydlení i investicích. Na závěr své návštěvy pozval primátor Bieľak starostu a další zástupce města do Spišské Belé.  

 

Spisska Bela 6

Spisska Bela 14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spisska Bela 16

Spisska Bela 41                                  

        

Spisska Bela 19

Spisska Bela 35

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spisska Bela 33Spisska Bela 22                      

 

 

 

                                                   
Spisska Bela 37Spisska Bela SK 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spisska Bela 3

Spisska Bela 4