Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 27.9.2021

Informace o volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky

Email Tisk PDF

26.09.21

Foto Aleš FelgrVolby do Poslanecké sněmovny se konají v pátek 8. října 2021 od 14.00 do 22.00 a v sobotu 9. října 2021 od 8.00 do 14.00. Hlasování budou probíhat na území České republiky a v zahraničí na zastupitelských a konzulárních úřadech ČR. Volič bude hlasovat ve volebním okrsku, kde je přihlášen k trvalému pobytu. Výjimkou jsou voliči hlasující na voličský průkaz nebo voliči, kteří se v době voleb budou nacházet v nemocnici, ústavu sociální péče nebo jiném obdobném zařízení.


Celý článek...
 

Nové vyhlášky o odpadech

Email Tisk PDF

24.09.21

Foto archiv město Vysoké MýtoNa základě nové legislativy vydalo Zastupitelstvo města Vysokého Mýta 15. září dvě nové obecně závazné vyhlášky vztahující se k místnímu odpadovému hospodářství - vyhlášku o stanovení obecního systému odpadového hospodářství a vyhlášku o místním poplatku za obecní systém odpadového hospodářství. Obě budou účinné od 1. ledna 2022.


Celý článek...
 

Dopravní omezení v době rekonstrukce Vraclavské ulice

Email Tisk PDF

22.09.21

Foto Aleš FelgrMěsto Vysoké Mýto a Pardubický kraj provedou rekonstrukci ulice Vraclavská. Opravu komunikace připravila krajská organizace Správa a údržba silnic Pardubického kraje a ostatní úpravy kolem silnice město. „Oprava ulice Vraclavská se připravuje už několik let, protože zkoordinovat zájmy všech účastníků nebylo jednoduché. Náklady na projektovou dokumentaci jsme nesli společně s Pardubickým krajem, společně jsme postupovali při výběru dodavatele a sladili jsme i průběh celé akce,“ řekl starosta František Jiraský. Úpravy financované městem byly vysoutěženy za 13 milionů 750 tisíc korun.


Celý článek...
 

Topení v domácím kotli a kvalita paliva

Email Tisk PDF

22.09.21

Foto Tereza PinkasováS blížícím se podzimem přicházejí i chladné dny a večery, které přímo vybízí k posezení u hřejícího krbu. Před i v průběhu topení je však důležité o této činnosti přemýšlet. Jestliže topíte dřevem, je dobré si již předem připravit topivo. Dřevo, které jde na otop je potřeba nechat alespoň 2 roky pořádně vyschnout např. v kolně či složené na kupě a zaplachtované. Suché dřevo má oproti vlhkému výrazně vyšší výhřevnost (až o 79 %), vyšší spalné teplo a jeho spalování je energeticky výhodnější. Suché dřevo lépe hoří a není nutné spotřebovávat energii na odpaření vody ve dřevě. Spalování správně proschlého dřeva vede k nižší tvorbě úsad ve spalinových cestách, čímž se snižuje požární riziko související s provozem zdroje.


Celý článek...
 

Ceny města Vysokého Mýta za dva roky slavnostně předány (aktualizováno - reportáž)

Email Tisk PDF

17.09.21

Foto Lukáš RuferNa slavnostním večeru v Šemberově divadle ve Vysokém Mýtě se ve čtvrtek 16. září předávaly Výroční ceny města Vysokého Mýta za roky 2019 a 2020 původně odložené kvůli vládním opatřením. Uděleny byly podle nových pravidel ve všech čtyřech kategoriích - Výroční cena za kulturu, Výroční cena za sport, Výroční cena pro studenta/žáka roku a Cena Přemysla Otakara II. Reportáž Výroční ceny města byly předány.


Celý článek...
 

Ve městě přibyly další kameny zmizelých (reportáž, foto)

Email Tisk PDF

14.09.21

StolpersteineStolpersteiny zasazené v neděli 12. září do dlažby před domem č. 86 ve Vladislavově ulici připomínají osudy vysokomýtské židovské rodiny Pickovy a Schwarzovy. Právě tento dům patřil zdejšímu obchodníkovi a podnikateli Sigmundu Pickovi. „On i jeho manželka, ani jejich synové se války nedožili, ale zbývající část rodiny musela nastoupit do transportu. Většina z nich se z války nevrátila a zemřela v koncentračních táborech. To štěstí měli jenom jedna dcera se svým manželem, a tak jsme velmi rádi, že jsme tady přivítali jejich potomka,“ řekla Soňa Krátká z Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě po položení stolpersteinů.


Celý článek...
 

Plánovaná odstávka elektřiny ve Vysokém Mýtě

Email Tisk PDF

14.09.21
Obrázek elektřinaČEZ Distribuce, a. s. oznamuje plánované přerušení dodávky elektřiny, ke kterému dojde 4. října ve Vysokém Mýtě. Přerušení dodávky elektrické energie je nutné z důvodu plánovaných prací na distribuční soustavě, které jsou nezbytné pro zajištění bezpečných a spolehlivých dodávek elektřiny. Informace o odstávce jsou uvedeny na internetových stránkách www.cezdistribuce.cz.

Celý článek...
 

Přechodné uzavření provozu ve Vladislavově ulici od 17. 9. do 30. 9.

Email Tisk PDF

13.09.21

Značka práce na silniciV souvislosti se stavebními pracemi při rekonstrukce plynovodních řadů dojde od 17. do 30. září k uzavření provozu na místní komunikaci v ulici Vladislavova ve Vysokém Mýtě, a to v úseku mezi budovami č. p. 261 a 190 u Jungmannových sadů v blízkosti Choceňské věže. Objízdná trasa není nařízena. Po dobu uzavírky stanovená přechodná úprava provozu na předmětných komunikacích je dostupná k nahlédnutí na úřední desce Městského úřadu Vysoké Mýto.

Za organizování a zabezpečení akce je zodpovědná LBtech a. s.

 

 

 

 


 

Výlukové autobusové jízdní řády kvůli uzavírce v Mokré Lhotě

Email Tisk PDF

10.09.21

Značka práce na silniciZ důvodu uzavírky silnice v Mokré Lhotě u Nových Hradů platí do 31. října 2021 výlukové jízdní řády na autobusových linkách 700817 Nové Hrady - Příluka - Cerekvice nad Loučnou - Vysoké Mýto, 700923 Vysoké Mýto – Zádolí - Nové Hrady – Proseč, 620785 Chrast – Luže - Nové Hrady – Proseč a 680771 Litomyšl - Polička - Proseč - Nové Hrady - Luže - Chrudim - Pardubice - Hradec Králové.

Výlukové jízdní řády autobusových linek:

700817 Nové Hrady - Příluka - Cerekvice nad Loučnou - Vysoké Mýto

700923 Vysoké Mýto – Zádolí - Nové Hrady – Proseč

620785 Chrast – Luže - Nové Hrady – Proseč

680771 Litomyšl – Polička – Proseč - Nové Hrady – Luže – Chrudim – Pardubice - Hradec Králové


 

Nabitý program Městských slavností lákal k návštěvě Vysokého Mýta / reportáže, fotogalerie

Email Tisk PDF

07.09.21

Fotp Antonín ZerzánDvoudenní Městské slavnosti začaly v pátek 3. září v Šemberově divadle výborným koncertem klavíristy Jana Jiraského a Graffova kvarteta. To patří mezi přední soubory střední generace a navazuje na bohatou interpretační tradici české kvartetní školy.  Šlo o první akci po rekonstrukci divadelního sálu, a tak návštěvníci koncertu mohli obdivovat také nový interiér a pohodlné sedačky.  


Celý článek...
 

Organizace školního roku 2021/2022

Email Tisk PDF

07.09.21

Foto Marie LněničkováObdobí školního vyučování ve školním roce 2021/2022 začalo ve všech základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích ve středu 1. září 2021. Podzimní prázdniny stanovuje MŠMT na středu 27. října a pátek 29. října 2021. Vánoční prázdniny budou zahájeny ve čtvrtek 23. prosince 2021 a skončí v neděli 2. ledna 2022. Vyučování začne v pondělí 3. ledna 2021. Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 4. února 2022.


Celý článek...
 

Náhradní termín čipování nádob na směsný komunální odpad z domácností

Email Tisk PDF

04.09.21

samolepkaNáhradní termín čipování nádob na směsný komunální odpad z domácností, které nebyly očipovány během července, bude v září ve víkendových termínech 18.–19. září a 25.–26. září. Nádoby vystavte v uvedené dny od 7.00 do 19.00, a to v každý uvedený den až do doby, než budou očipovány. Očipovanou nádobu poznáte podle nové bílé samolepky s čárovým kódem a údaji o popelnici (velikost, umístění). V případě, že vám nádoba nebude ani v tyto náhradní termínu očipována, obraťte se na společnost EKOLA České Libchavy, tel. 493 646 300, e-mail: ekola@mariuspedersen.cz.


 

Ve vysokomýtských školách začal nový školní rok

Email Tisk PDF

01.09.21

 

Foto Marie TomáškováVe Vysokém Mýtě zamířily 1. září stovky žáků a studentů do základních a středních škol. Po předchozím roce, kdy museli kvůli covidovým opatřením zůstat dlouhé měsíce doma na distanční výuce, se zpět do tříd těšil snad každý. Určitě nejvíce se ale do lavic a na svoji paní učitelku těšili prvňáčci. Letos jich do vysokomýtských základních škol nastoupilo 139. Spolu s pedagogy a rodiči je slavnostně přivítali zástupci města.


Celý článek...
 

Sportovní hřiště za rybárnou září novotou

Email Tisk PDF

27.08.21

Foto Ondřej HalamaMěsto dokončilo rekonstrukci sportovního hřiště za rybárnou, které už řadu desetiletí slouží pro sportovní vyžití obyvatel zejména z blízkého okolí a v zimních měsících po zaledování také jako velmi oblíbené kluziště. „Mám velkou radost, že se vyhledávané sportoviště za rybárnou dočkalo zasloužené obnovy. Hřiště bude i nadále běžně otevřené široké veřejnosti, takže si zde bude moci každý, kdo bude mít zájem, zahrát tenis, volejbal, nohejbal či fotbálek,“ řekl starosta František Jiraský.


Celý článek...
 

Kůrovcová dotace pro vlastníky lesa

Email Tisk PDF

27.08.21

Foto Jitka JasanskáInformujeme všechny vlastníky lesa, které postihla na jejich lesním majetku kůrovcová kalamita, že Ministerstvo zemědělství uveřejnilo výzvu k podávání žádostí o poskytnutí finančního příspěvku na zmírnění dopadů kůrovcové kalamity v nestátních lesích za rok 2020. Pravidla čerpání příspěvku a způsob podání žádosti jsou uveřejněny na webových stránkách Ministerstva zemědělství


Celý článek...
 

Meziroční skokové zlepšení třídění směsného komunálního odpadu ve Vysokém Mýtě

Email Tisk PDF

12.08.21

Foto Aleš FelgrZ porovnání množství nejběžněji tříděných komodit, jako je plast, papír a sklo, odevzdaných do kontejnerů a nádob v prvním pololetí letošního a loňského roku ve Vysokém Mýtě vzešly velmi dobré výsledky. V prvním pololetí 2021 obyvatelé města a místních částí vytřídili o 32 tun více plastu než v roce předchozím, což představuje meziroční nárůst o 34,4 %. Dále vytřídili 131 tun papíru, což je o 12 % více než v roce 2020, čirého skla 61 tun, tedy o 22 % více, a barevného skla 51 tun, což znamená 11% nárůst.


Celý článek...
 

Vyplněním pocitové mapy a ankety pomůžete zlepšit prostředí ve městě

Email Tisk PDF

11.08.21

Foto Jaroslav HorákKde se v době horka cítíte ve Vysokém Mýtě příjemně a kde naopak nepříjemně? Která místa by mohlo město zpříjemnit a kam by šlo doplnit zeleň? Právě na tyto otázky se Vás chceme zeptat pomocí POCITOVÉ MAPY HORKA. Zároveň v tomto odkazu můžete k tématu vyplnit krátkou anketu. Děkujeme.


Celý článek...
 

Dopravní omezení v rámci výstavby okružní křižovatky u Zámrsku

Email Tisk PDF

30.07.21

Značka práce na silniciV průběhu výstavby okružní křižovatky u Zámrsku v termínu od 2. srpna do 17. října dojde k částečnému omezení provozu v místě křižovatky silnic I/35, I/17 a III/3152 u Zámrsku. Stavební práce budou rozděleny do dvou etap. Od  2. srpna do 8. srpna budou probíhat přípravné práce, které spočívají v úpravě a zpevnění ostrůvků v místě křižovatky silnic I/35 a I/17 viz SITUACE. V rámci I. etapy od 9. srpna do 7. září bude probíhat výstavba pravé poloviny okružní křižovatky ve směru na Hradec Králové včetně napojení silnice od Zámrsku, dále bude probíhat výstavba provizorní komunikace. V této etapě bude uzavřena křižovatka silnic I/35 a III/3152, průjezd po silnici I/35 bude zachován. Dojde k uzavření úseku silnice III/3152 od křižovatky se silnicí I/35 k začátku obce viz SITUACE. Bude stanovena a vyznačena objízdná trasa.


Celý článek...
 

Při pohybu v lese je třeba dbát na svou osobní bezpečnost

Email Tisk PDF

28.07.21

Foto Jitka JasanskáO letních prázdninách, které jsou nyní v plném proudu, využívají lidé les k různým aktivitám mnohem častěji než v jiných měsících roku. Jedná se např. o procházky, hry v lese, sportovní aktivity, houbaření nebo sběr borůvek.  Vzhledem k tomu, že je po častých silných bouřkách v lesích velké množství polomů, vývratů a zavěšených stromů, vyzýváme všechny návštěvníky lesa, aby při pohybu v lese dbali své osobní bezpečnosti a nevstupovali do nestabilních a poškozených porostů ani do míst, kde se provádí těžba, manipulace nebo doprava dříví. Zvýšené riziko pádu stromů a větví hrozí i na vyznačených stezkách, trasách, odpočinkových místech a účelových komunikacích v lese. V této souvislosti je třeba mít na paměti, že vstup do lesa je dle platných právních předpisů na vlastní nebezpečí.


Celý článek...
 

Koncert pro Moravu spojil Vysoké Mýto s Chocní (reportáž a fotogalerie)

Email Tisk PDF

22.07.21

Koncert pro MoravuAmfiteátr vysokomýtského M-klubu byl v úterý 13. července dějištěm charitativní akce na podporu lidí z obcí zničených tornádem. Pořadatelem koncertu byla sousedící města Vysoké Mýto a Choceň. „Dá se říct, že jsme s Vysokým Mýtem navázali spolupráci ve vícero oblastech, jedna z nich je právě třeba kultura. V momentě, když přišla nabídka uspořádat tento benefiční koncert pro obce na jižní Moravě, tak jsme neváhali a využili jsme té příležitosti, protože si myslíme, že naše města jsou dostatečně blízko sobě, abychom si dokázali pomoct a v těchto věcech se spojovat,“ řekl starosta Chocně Jan Ropek.


Celý článek...
 

Vyplněním pocitové mapy a ankety pomozte adaptovat Vysoké Mýto na změny klimatu

Email Tisk PDF

30.06.21

Foto Jaroslav HorákMěsto Vysoké Mýto v letošním roce připravuje adaptační strategii, jejíž cílem je připravit se na projevy změny klimatu jako jsou sucho, vedro, a přívalové deště. Důležité v průběhu přípravy je také zapojení veřejnosti, spolků, veřejných institucí a místních firem. Nyní máte možnost jako obyvatelé či návštěvníci Vysokého Mýta a místních částí pomoci s přípravou plánu, jak vytipovat místa ve městě, kde dochází k projevům změny klimatu a také například upozornit, kde ve městě zlepšit hospodaření s vodou, kvalitu zeleně a celkově zvýšit kvalitu života pro všechny.


Celý článek...
 

Přírodní okruh vysokomýtské naučné stezky (aktualizováno - reportáž)

Email Tisk PDF

27.06.21

Foto Ondřej HalamaV tradiční výletní lokalitě směrem na Vinice, k Chobotu a v okolním lese město osadilo dřevěné panely přírodního okruhu vysokomýtské naučné stezky. Devítikilometrová trasa nabízí příjemnou procházku se spoustou informací o vybraných lokalitách, a hlavně o rostlinách a živočiších, které lze spatřit v okolí jednotlivých zastavení. Další zajímavé informace si můžete otevřít ze speciálních webových stránek přes QR kód v „chytrých“ mobilních telefonech.


Celý článek...
 

Uzavírka mostu v Domoradicích od 21. 6. do 31. 10.

Email Tisk PDF

18.06.21

Dopravní znažka práce na silniciV souvislosti s plánovanou rekonstrukcí mostu v Domoradicích dojde od 21. června do 31. října 2021 k úplné uzavírce provozu na silnici III/30527, a to v úseku od hranice křižovatky silnic III/30527 a III/30525 po hranici křižovatky silnic III/30527 a III/35713. Po dobu uzavírky je stanovená přechodná úprava provozu na této silnici a s tím související vyznačená objízdná trasa dostupná k nahlédnutí na úřední desce Městského úřadu Vysoké Mýto.


 

Urbanistická studie pro bytovou zástavbu v lokalitě za pivovarem (reportáž)

Email Tisk PDF

12.06.21

Vizualizace bytové výstavby v lokalitě za pivovarem. Autorka architektka Barbora SrpkováVýstavba bytových domů na tříhektarové ploše představuje poslední etapu stavební činnosti na městských pozemcích v lokalitě za pivovarem. V rámci její přípravy město pořídilo od architektky Barbory Srpkové urbanistickou studii. Ta definuje plochy a podobu budoucí zástavby a vymezuje veřejná a soukromá prostranství, plochy pro parkování i pro pěší. „Záleží nám na tom, jak bude toto území vypadat a jak budou jednotlivé domy stavebně a architektonicky řešeny. Proto jsme pořídili úvodní studii, která stanovuje základní urbanistické řešení,“ řekl místostarosta Martin Krejza.


Celý článek...
 

Po dobu rekonstrukce mostu v Domoradicích pojedou autobusy do Luže po objížďce

Email Tisk PDF

03.06.21

Značka práce na silniciZ důvodu rekonstrukce mostu na silnici III/30527 v Domoradicích bude od 21. června do 31. října 2021 platit výlukový jízdní řád autobusové linky 700925. Ze směru od Luže pojedou autobusy ze zastávky Vysoké Mýto, Domoradice, rozcestí Popovec-Pěšice po objízdné trase po silnici III/30525 přes Popovec do Mravína, pak po silnici II/305 do Vinar, po silnici III/30521 a po silnici III/30524 přes Sedlec do Domoradic. Objízdná trasa je obousměrná. Spoj 24 na lince 620785 bude na odjezdu z Luže upraven tak, aby zde byl zachován přestup ze spoje 5 linky 700925.

Výlukový jízdní řád autobusové linky 700925 Vysoké Mýto - Luže


 

Do Velké Británie a Severního Irska od 1. října s cestovním pasem

Email Tisk PDF

26.05.21

Ilustrační foto archiv Městský úřad Vysoké MýtoCestování do Spojeného království Velké Británie a Severního Irska pouze s občanským průkazem bude možné jen do 30. září 2021. Proto se doporučuje občanům, kteří do těchto zemí chtějí po 1. říjnu 2021 cestovat, aby si vyřídili s předstihem cestovní pas. Pro držitele statusu Settled Status/Pre-Settled Status bude možné občanský průkaz využít až do 31. prosince 2025. Veškeré aktuální informace týkající se cestování do Spojené království Velké Británie a Severního Irska jsou uvedeny na webových stránkách Velvyslanectví ČR v Londýně www.mzv.cz/london.

Vladimír Běloušek, vedoucí odboru občanských agend


 

Město plánuje nový Dům pokojného stáří

Email Tisk PDF

15.05.21

Vizualizace domova pro seniory, Ing. arch. Hynek Vlach, R21 ArchitectsMěsto Vysoké Mýto plánuje postavit v lokalitě za pivovarem nový domov pro seniory. „Chceme postavit čtyřpodlažní budovu pro 80 klientů, která bude na úrovni současné doby s výhledem do dalších 30 let. Nyní máme hotovou studii a připravujeme soutěž na zpracování dalšího stupně projektové dokumentace na spojené územní a stavební řízení,“ řekl starosta František Jiraský. Financování stavby bude muset být z více zdrojů. „Náklady na stavbu se odhadují na 170 milionů korun, což je částka, kterou si z městského rozpočtu nemůžeme dovolit, proto se pokusíme získat nějakou dotaci, ať už národní, nebo evropskou,“ vysvětluje starosta. Předpokládá se, že by se příprava a podání žádosti měly stihnout ještě do letošní výzvy Integrovaného regionálního operačního programu REACT-EU. „Pokud uspějeme a dostaneme dotaci, tak do dvou let bychom měli postaveno,“ řekl starosta.


Celý článek...
 

Napojení silnice II/312 od Chocně na dálnici D35 u Vysokého Mýta

Email Tisk PDF

07.05.21

Prezentace napojení studie Napojení silnice II/312 na D35 MÚK Vysoké Mýto-západNa městských webových stránkách v záložce PROJEKTY / PROJEKTY OSTATNÍCH INVESTORŮ byl zveřejněn projekt Napojení silnice II/312 na D35 MÚK Vysoké Mýto – západ, který připravuje Správa a údržba silnic Pardubického kraje. Projekt obsahuje odkazy na územně plánovací dokumentace, dokumentaci Posuzování vlivů na životní prostředí (EIA) stavby Napojení silnice II/312 na D35 MÚK Vysoké Mýto-západ, studii proveditelnosti a další dokumenty. Nově byla do projektu vložena prezentace s vizualizacemi. Pardubický kraj a Správa a údržba silnic Pardubického kraje ve spolupráci s městem Vysokým Mýtem s plánovaným napojením silnice II/312 na D35 u Vysokého Mýta seznámily veřejnost ve středu 26. května v M-klubu ve Vysokém Mýtě.


Celý článek...
 

Informace o provozním opatření při vyřizování žádostí na dopravních a občanských agendách

Email Tisk PDF

03.05.21

Ilustrační foto Aleš FelgrZ důvodu komfortnějšího vyřízení požadavků klientů a nárustu administrativy, žádáme, aby poslední žádost na evidenci motorových vozidel a řidičských průkazů na odboru dopravních a správních agend a na občanských průkazech a pasech, matrice i evidenci obyvatel na odboru občanských agend v budově městského úřadu, Jiráskova 179 byla podána nejpozději 30 minut před ukončením provozní doby městského úřadu. Děkujeme za pochopení.

Mgr. Jan Vlček, tajemník městského úřadu


Celý článek...
 

Rozšíření přírodního rekreačního areálu

Email Tisk PDF

20.04.21

Foto Jaroslav HorákV přírodním prostředí městských lesů v blízkosti Vysokého Mýta vzniká areál pro sportovní a rekreační aktivity. Jako první v minulých letech vyrostly trailové tratě, pumptrack, dvě venkovní tělocvičny, altán a výběhové schody na Vinicích. V letošním roce vzniknou dvě trailové tratě směrem na Podrážek. „Je to další etapa rozšiřování rekreačního prostoru Vinice – Chobot. Představuje asi třetinu budoucího cykloareálu, který se bude rozkládat v lese za silnicí k Chobotu. Na původní tratě na Vinicích přímo nenavazují, a i charakterem budou odlišné. Budou to přírodní tratě s menšími zásahy do terénu,“ řekl starosta František Jiraský.


Celý článek...
 

Omezení provozu a úředních hodin Městského úřadu ve Vysokém Mýtě

Email Tisk PDF

13.04.21

Ilustrační foto Aleš FelgrVzhledem k ukončení nouzového stavu a s tím souvisejícími a navazujícími mimořádnými opatřeními Ministerstva zdravotnictví ČR stanoví do odvolání tajemník Městského úřadu Vysoké Mýto omezení úředních hodin od středy 14. dubna 2021 následovně:

 

Pondělí       07:30–17:00, polední přestávka 11:30–12:30
Úterý 07:30–15:00, polední přestávka 11:30–12:30
Středa 07:30–17:00, polední přestávka 11:30–12:30
Čtvrtek 07:30–15:00, polední přestávka 11:30–12:30
Pátek Městský úřad pro veřejnost uzavřen

Celý článek...
 

P-PINK nabízí podnikatelům pomocnou ruku

Email Tisk PDF

15.02.21

Foto archiv Hana ŠtěpánováP-PINK je organizace, jejímž cílem je rozvoj podnikatelského prostředí a nabízí pomoc podnikatelům v kterékoli fázi jejich podnikání. Pracuje  pro území celého Pardubického kraje a její aktivity  jsou hrazeny z valné části Pardubickým krajem a městem Pardubice. Podle Hany Štěpánové, projektové manažerky pro rozvoj spolupráce se vzdělávacími institucemi a obcemi na území Pardubického kraje v P-PINK rádi pomůžou šikovným studentům, kteří se již v době studia chtějí aktivně věnovat svému oboru. "Rádi podáme pomocnou ruku i ženě, která dokáže upéct úžasné trubičky, které všichni chválí, ale v podnikání jí brání obavy, zda se tím může uživit, přestože ji to velmi láká," řekla Hana Štěpánová.


Celý článek...
 

Na kvalitě paliva záleží. Suché dřevo lépe hřeje a je i šetrnější k životnímu prostředí

Email Tisk PDF

04.02.21

Ilustrační foto Tereza PinkasováV lednu 2021 nabyl účinnosti Program zlepšování kvality ovzduší zóny Severovýchod 2020+, z jehož závěrů vyplývá, že na našem území dochází k překračování imisního limitu pro benzo[a]pyren. Jde o karcinogenní a mutagenní látku, která je dle Programu produkována zejména lokálním vytápěním. Aby došlo ke snížení koncentrací uvedené látky, je důležité dbát na to, co do vašich kotlů a krbů přikládáte – je třeba spalovat pouze kvalitní paliva, která jsou v souladu s pokyny výrobce stacionárního zdroje a splňují tak maximální vlhkost.


Celý článek...
 

Odběrové místo ve Vysokém Mýtě pro testování na nemoc covid-19

Email Tisk PDF

21.01.21

Ilustrační fotoVe Sportcentru ve Vysokém Mýtě, Jiráskova 111 (vchod od supermarketu Albert) funguje odběrové místo pro testování na nemoc covid-19 antigenními a PCR testy. Testovací místo EUC Laboratoře má otevřeno v pondělí, středu a v pátek vždy od 8.00 do 15.00. Objednat se lze přes REZERVAČNÍ SYSTÉM. Odběrové místo nově nabízí firmám z Vysokého Mýta a regionu testování zaměstnanců na covid-19 antigenními i PCR testy. Pro testování ve firmách jsou po domluvě vyhrazeny úterý a čtvrtek. Kontakt tel. 702 239 630. Případné dotazy ohledně testování antigenními testy a PCR testy lze získat také na informační lince 226 224 970, pondělí až sobota 9.00–21.00.

Reportáž Lidé z Vysokého Mýta už nemusí za testy na covid dojíždět


 

Změny v oblasti taxislužby

Email Tisk PDF

24.06.20

Ilustrační foto Aleš FelgrMěstský úřad Vysoké Mýto, Odbor dopravních a správních agend jako příslušný dopravní úřad informuje o důležitých změnách v oblasti taxislužby, které nabývají platnosti 1. července 2020. Změny vycházejí z novely zákona č. 111/1994 Sb. o silniční dopravě. Další informace naleznete v Metodice pro dopravce a řidiče ke změnám právní úpravy taxislužby v roce 2020.


 

Nová databáze ztracených a nalezených psů na webu Státní veterinární správy

Email Tisk PDF

13.03.20

Ztracený pes, ilustrační foto archiv Městské policieStátní veterinární správa spustila na svých webových stránkách novou aplikaci Databáze ztracených a nalezených psů. Ta umožňuje občanům, útulkům a městské policii na jednom místě sdílet informace o nálezu nebo ztrátě psa. Aplikace by měla dočasně částečně nahradit centrální registr psů, který má vzniknout od roku 2022.  Tato nová databáze je k dispozici ZDE.


Celý článek...
 

Stavební záměry lze předběžně konzultovat s městským architektem

Email Tisk PDF

27.03.19

Budova radnice1Městský architekt Jakub Chobotský provádí konzultační a poradenskou činnost v oblastech architektury a urbanismu. Pro potřeby vysokomýtského stavebního úřadu vydává vyjádření ke stavebním záměrům. Již v přípravné fázi záměru architekt nabízí stavebníkům a projektantům předběžnou konzultaci, na které spolu proberou, zda je uvažovaný záměr v souladu s územním plánem, územní studií a s cíli v oblasti architektury a urbanismu. Rozsah potřebných příloh pro posouzení záměru městským architektem je uveden v přiloženém textu ZDEMěstský architekt je pro konzultace k dispozici v pondělí od 8.30 do 17.00 na městském úřadě, B. Smetany č.p. 92, v kanceláři č. 252, tel. 465 466 176. Čas osobní konzultace je vhodné domluvit předem, protože část dne městský architekt může být v terénu mimo budovu.


Celý článek...
 

Programové prohlášení Rady města Vysokého Mýta pro volební období 2018 – 2022

Email Tisk PDF

06.02.19

pohled na VM 1

Rada města Vysokého Mýta vydala programové prohlášení na volební období 2018 - 2022. „Programové prohlášení vychází z minulého volebního období, kdy jsme zahájili přípravu řady investičních akcí a projektů. Nyní je chceme dokončit a zároveň začít další.  Některé akce budou na koordinaci poměrně složité, protože na nich budeme spolupracovat s jinými investory. S Ředitelstvím silnic a dálnic letos společně dokončíme úpravy křižovatek na průtahu městem. S Pardubickým krajem budeme spolupracovat na výstavbě nové stanice Zdravotní záchranné služby ve Vysokomýtské nemocnici. Ve spolupráci s Pardubickým krajem jako vlastníkem a Správou a údržbou silnic Pardubického kraje coby správcem chceme zrekonstruovat Vraclavskou ulici,“ řekl starosta František Jiraský.  


Celý článek...
 

Informace začínajícím podnikatelům

Email Tisk PDF

08.03.17

Mestsky uradOpakovaně se na obecní živnostenský úřad obrací řada nově začínajících podnikatelů s dotazy ohledně nabídek katalogových společností. Jedná se o konkrétní nabídky spočívající v úplatném zápisu podnikatele do určitého registru nebo evidence, tedy provedení zápisu za poplatek. Dovolujeme si podnikatelské subjekty upozornit, že předmětem správního poplatku souvisejícího se vznikem živnostenského oprávnění je ohlášení živnosti nebo přijetí žádosti o koncesi. Tento správní poplatek je vybírán pouze obcí, která vykonává státní správu v oblasti živnostenského podnikání.


Celý článek...
 

Pravidla provozu městské bezplatné wifi sítě

Email Tisk PDF

10.05.16

Free WiFi Sign Size Guide kopieV návaznosti na nový výklad předpisů týkajících se provozu veřejných wifi sítí stanovilo město Vysoké Mýto pravidla provozu bezplatné wifi sítě v budovách městského úřadu a na náměstí Přemysla Otakara II. Pro přístup do městské wifi sítě bude každému, kdo se do ní bude mít zájem připojit, nejprve zaslána SMS s přístupovým kódem, kterým se přihlásí do sítě. Celý proces je zcela automatizovaný, po úspěšné autorizaci bude umožněn přístup k internetu na 30 minut. Po uplynutí této doby bude systémem vyžadována opětovná autorizace. K městské bezplatné wifi síti je možné se připojit každý den od 7:00 do 21.00.


Celý článek...
 

Upozornění občanům na zakázaný podomní a pochůzkový prodej

Email Tisk PDF

07.04.15

znakvmNa základě aktuálních informací Městské policie získaných z podnětů a stížností vyzýváme občany, aby pečlivě zvážili, koho si pustí do svých prostor. Mohou to být podomní prodejci, kteří velmi často používají klamavé praktiky za účelem odečtů vody, nebo uzavření nových smluv dodávek plynu a elektrické energie. Na tyto praktiky dlouhodobě upozorňuje Energetický regulační úřad ZDE. Podomní i pochůzkový prodej zboží i služeb je ve Vysokém Mýtě striktně zakázán, a to Tržním řádem - Nařízením č. 1/2013.

 


Celý článek...
 

Stomatologická pohotovost v září 2021

Email Tisk PDF

25.05.13

pomoc.jpgPro Vysoké Mýto zajišťují lékařskou službu první pomoci ve stomatologii zubní lékaři z části okresu Ústí nad Orlicí (oblast Vysoké Mýto – Choceň - Česká Třebová – Ústí n. Orlicí). Pacienty ošetří ve svých ordinacích v sobotu, v neděli a o svátcích od 8.00 do 11.00 hodin stomatologové podle rozpisu služeb, který naleznete ZDE.


Celý článek...