Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 5.12.2021

Revitalizace Havlíčkových sadů

Email Tisk PDF

01.12.21

Vizualizace Ateliér ŠtefloviRevitalizací Havlíčkových sadů město plánuje v příštím roce dokončit obnovu historických parků, které tvoří prstenec zeleně kolem centra Vysokého Mýta. „Jedná se o poslední nerevitalizovaný park. S úpravami parků jsme začali před deseti lety v Jungmannových sadech, pokračovalo se přes botanickou zahradu, park u náměstí Vaňorného a naposledy před rokem jsme upravili Masarykovy sady. V Havlíčkových sadech nechystáme nic revolučního, co se týká komunikací a zeleně, zato se tam opět objeví vodní prvek,“ řekl starosta František Jiraský.


Celý článek...
 

Z analytické části adaptační strategie vzešla řada přínosných podnětů

Email Tisk PDF

30.11.21

Foto archiv EKOTOXAKde se cítí občané a návštěvníci města v čase horkých letních dní nepříjemně a jak by zlepšili nakládání s vodou? Je město dobře adaptované na budoucí změny klimatu a která rizika jsou nejvýznamnější? V průběhu léta a podzimu byla dokončena analytická část adaptační strategie města, která se právě na tyto a řadu dalších otázek snaží najít odpovědi.


Celý článek...
 

Milostivé léto – zbavte se exekucí vůči státu

Email Tisk PDF

30.11.21

Leták Milostivé létoMILOSTIVÉ LÉTO je jedinečná akce schválená poslanci, která umožňuje zbavit se exekucí vůči státu, obci, kraji nebo jimi vlastněným podnikům. Stačí zaplatit aktuální výši dlužné jistiny a náklady exekuce, které činí 750 Kč plus DPH a stát vám odpustí veškeré úroky, úroky a poplatky z prodlení, náklady na vymáhání a další náklady, které dluh navýšily. Využít ji můžete pouze v období od 28. října 2021 do 28. ledna 2022.


Celý článek...
 

Uzavírka komunikace v ulici Peklovecká ve Vysokém Mýtě

Email Tisk PDF

28.11.21
Dopravní značka práce na silniciV souvislosti se stavebními pracemi v rámci výměny vodovodních řadů v souvislosti s výstavbou D 35 dojde od 29. listopadu do 17. prosince k uzavření provozu na místní komunikaci v ulici Peklovecká ve Vysokém Mýtě přibližně v úrovni pozemků par. č. 4663/20 a 4663/2. Objízdná trasa není nařízena. Po dobu uzavírky stanovená přechodná úprava provozu je k nahlédnutí na úřední desce Městského úřadu Vysoké Mýto.

Celý článek...
 

Rozsvícení vánočního stromu na vysokomýtském náměstí

Email Tisk PDF

26.11.21

Foto Aleš FelgrVážení spoluobčané, zahájení adventní doby máme už tradičně spojené se slavnostním rozsvěcením vánočního stromu a s Adventním kujebáckým jarmarkem a doprovodným hudebním programem. Předznamenává, že se blíží nejkrásnější svátky Vánoce. S ohledem na nepříznivý vývoj současné epidemie a na aktuální vládní opatření se nic z toho neuskuteční, protože zdraví nás všech je nyní to nejdůležitější.


Celý článek...
 

Vláda schválila nouzový stav na dobu 30 dní, omezí hromadné akce i provoz restaurací

Email Tisk PDF

25.11.21

Nařízení vlády 26. 11. 2021

Vláda v demisi rozhodla na jednání ve čtvrtek 25. listopadu o vyhlášení nouzového stavu na území České republiky od 00.00 hodin dne 26. listopadu 2021 na 30 dnů. Zároveň schválila krizová opatření, kterými zpřísnila podmínky pro provoz některých služeb a pro konání hromadných akcí. Rozhodla také o vyhlášení pracovní povinnosti pro zdravotnické pracovníky.


Celý článek...
 

Město získalo od kraje sportovní hřiště za bývalou zemědělskou školou

Email Tisk PDF

25.11.21

Foto Aleš FelgrV uplynulém desetiletí došlo mezi městem Vysokým Mýtem a Pardubickým krajem k řadě důležitých bezúplatných převodů nemovitostí. Pardubický kraj převedl městu nevyužívané školské budovy a pozemky a město kraji nemovitosti, ve kterých sídlí nebo působí krajem zřizované organizace, jako je Vysokomýtská nemocnice,zdravotnická záchranná služba, gymnázium a stavební škola. K dokončení posledních převodů dojde na konci tohoto roku. Pardubický kraj se stane vlastníkem areálu nemocnice v Hradecké ulici a město převezme pozemek se sportovním hřištěm za bývalou střední zemědělskou školou v ulici Kpt. Poplera.


Celý článek...
 

Prodej vánočních stromků z městských lesů

Email Tisk PDF

25.11.21

Foto Aleš FelgrSpolečnost Městské lesy Vysoké Mýto bude prodávat vánoční stromky v sobotu 11. prosince a v pondělí 13. prosince od 9.00 do 16.00 na obvyklém místě v prostoru tržnice na Masarykově náměstí u supermarketu Albert ve Vysokém Mýtě.

 


 

Parkovací známky na rok 2022

Email Tisk PDF

25.11.21

Foto Marie LněničkováV klientském centru městského úřadu ve Vysokém Mýtě v hlavní pokladně budou od 1. prosince v prodeji parkovací známky na rok 2022 v barvě žluté a zelené. Parkovné je třeba platit ve vnitřní zóně města, v ul. Komenského, na parkovišti u bazénu a na parkovišti v ulici Pražská u budovy ředitelství Iveco Czech Republic, a. s. od pondělí do pátku od 6.00 do 18.00 a v sobotu od 6.00 do 12.00. Známka platí na všech označených parkovištích s výjimkou parkoviště pro krátkodobé stání.

Ceník parkovného pro rok 2022 zůstává stejný jako v roce 2021.


Celý článek...
 

Mimořádné veterinární opatření pro chovatele drůbeže v souvislosti s ptačí chřipkou

Email Tisk PDF

24.11.21

Ilustrační obrázek archiv Státní veterinární správaStátní veterinární správa upřesňuje mimořádná veterinární opatření s celostátní působností, která byla v souvislosti s ptačí chřipkou vyhlášena 23. listopadu a nařizují zákaz chovu drůbeže ve venkovních prostorech všem chovatelům. Drobní chovatelé, u kterých není z objektivních důvodů možné chovanou drůbež trvale umístit a držet uvnitř budov v hospodářství, mohou využít výjimku. Mohou drůbež ponechat po dobu nezbytně nutnou venku, ale musí omezit venkovní prostory chovu, do nichž má drůbež přístup. Současně v co nejvyšší možné míře minimalizovat kontakt chované drůbeže s volně žijícími ptáky, například nepouštět chovanou vodní drůbež na volné vodní plochy, kde může docházet k jejím kontaktům s divokými kachnami či labutěmi. Nezbytné je rovněž zabránit kontaktu chované drůbeže s jinou drůbeží např. v sousedním chovu.


Celý článek...
 

Plánované odstávky elektřiny ve Vysokém Mýtě

Email Tisk PDF

24.11.21

Ilustrační obrázekČEZ Distribuce, a. s. oznamuje plánované přerušení dodávky elektřiny, ke kterému dojde 30. listopadu a 7. prosince v místních částech ve Vysokém Mýtě. Přerušení dodávky elektrické energie je nutné z důvodu plánovaných prací na distribuční soustavě, které jsou nezbytné pro zajištění bezpečných a spolehlivých dodávek elektřiny. Informace o odstávce jsou uvedeny na internetových stránkách www.cezdistribuce.cz.


Celý článek...
 

Vánoční strom zdobí vysokomýtské náměstí

Email Tisk PDF

22.11.21

Foto Marie LněničkováLetošní vánoční strom doputoval do Vysokého Mýta v pondělí 22. listopadu z Hrušové, daroval ho Miloslav Novotný. Na náměstí ho přivezl speciální nákladní automobil městských lesů a o osazení stromu se postarali zaměstnanci technických služeb. V následujících dnech ho ozdobí světelnými řetězy a vánočními ozdobami. Třicetiletý smrk měří přibližně jedenáct metrů. V plné kráse se rozzáří o prvním adventním víkendu.

Reportáž Vysoké Mýto má vánoční strom opět z Hrušové


Celý článek...
 

Město dokončilo dva nové trailové okruhy

Email Tisk PDF

04.11.21

Foto Ondřej HalamaMěsto dokončilo dvě nové trailové tratě. Nacházejí se v lesích směrem na Podrážek a tvoří přibližně třetinu budoucího cykloareálu. „Jsem rád, že se nám podařilo pro rekreační účely zpřístupnit část městského lesa, který je polohou i terénem pro sportovní aktivity obyvatel města optimální. Nové okruhy mají různou technickou náročnost, takže si na své přijde určitě každý cyklista. Výstavbu dalšího okruhu plánujeme po odbahnění Malého Chobotu,“ řekl starosta František Jiraský.


Celý článek...
 

Očkování bez registrace proti onemocnění covid-19 ve Vysokém Mýtě (aktualizováno 28. 11.)

Email Tisk PDF

04.11.21
Očkování bez registraceordinaci praktické lékařky MUDr. Lenky Dejdarové probíhá očkování bez registrace vakcínou Comirnaty od firmem Pfizer a BioNTech a vakcínou Janssen od firmy Johnson & Johnson. Očkuje se vždy při 6 (5) zájemcích. Termíny očkování a další informace jsou uvedeny na webových stránkách www.mudrlenkadejdarova.czPokud nejste pacienty MUDr. Lenky Dejdarové, zašlete jí e-mailem na adresu  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  svoje údaje - jméno, příjmení, rodné číslo, číslo pojišťovny a číslo telefonu.

Celý článek...
 

Další etapa revitalizace veřejného osvětlení začne ještě v tomto roce

Email Tisk PDF

25.10.21

Ilustrační foto Radek ŠtěpánTřetí etapa revitalizace veřejného osvětlení, která začne ještě v tomto roce, se tentokrát týká další části města Vysoké Mýto-Město a částí Pražského a Choceňského Předměstí. V rámci ní dojde ke generální opravě veřejného osvětlení a také k výměně svítidel a elektroměrových rozvodnic. 


Celý článek...
 

Obnova velké věže Pražské brány (aktualizováno - reportáž)

Email Tisk PDF

22.10.21

Foto Radek ŠtěpánStavbou lešení začala 22. října obnova velké věže Pražské brány, která bude rozsáhlejší, než se plánovalo. Původně se počítalo s rozebráním a nahrazením stropu nad horní místností, který je napaden dřevomorkou, a následnou sanací proti škůdcům. „Stavební akce se zvětšila, dojde v podstatě ke kompletní obnově střechy. Postavené lešení využijeme k výměně poškozené břidlicové krytiny a opravě krovu, abychom se na věž nemuseli v příštích letech vracet, kdyby do střechy začalo zatékat,“ řekl starosta František Jiraský.


Celý článek...
 

Policie varuje před "lákavými" nabídkami podomních prodejců. Týká se to také energošmejdů

Email Tisk PDF

21.10.21

PomahatachranitPodomní prodejci přicházejí stále s novými praktikami. Většina z nich má škálu důvodů a příběhů, kterými se snaží získat vaši důvěru. Mnozí také moc dobře vědí, že v obcích a městech, kde je vyhláškou podomní prodej zakázán, jako například ve Vysokém Mýtě, se tímto jednáním dopouští protiprávního jednání. Ani to je od lehce nabitého zisku neodradí. V současné době, kdy  v médiích slyšíme o energetické krizi a některé společnosti oznamují konec, lze předpokládat i zvýšený počet podomních prodejců nabízejících právě výhodné smlouvy na dodávky energií. Dalšími a častými praktikami jsou nabídky různých služeb na výměnu zámků, služby kominíka či servis oken. Pozor, lze se také setkat s lákavou nabídkou „levného“ zboží, které na první pohled vypadá jako originál, ale originálem není.


Celý článek...
 

Dotační programy a doporučení, jak správně topit a ušetřit

Email Tisk PDF

19.10.21

Foto SFŽPDovolujeme si vás upozornit na základní povinnosti provozovatele stacionárních zdrojů znečišťování ovzduší a změny týkající se topení a provozu kotlů, které nastanou od 1. září 2022. Každý provozovatel je povinen nechat provést kontrolu technického stavu a provozu kotlů a topidel s napojením na teplovodní soustavu vytápění. Tato kontrola se provádí jednou za tři roky prostřednictvím odborně způsobilé osoby (OZO), kterou můžete vyhledat v registru OZO podle typu vašeho kotle. OZO vydává doklad o provedení kontroly technického stavu a provozu stacionárního zdroje. Tento doklad si dobře uschovejte! Může se stát, že orgán ochrany ovzduší vás vyzve k jeho předložení. Více podrobností naleznete na webových stránkách Ministerstva životního prostředí ČR a v příručce Jak správně topit a ušetřit vydané Ministerstvem životního prostředí.


Celý článek...
 

Premiérové filmy v opraveném sále Šemberova divadla a časosběrné video o jeho rekonstrukci

Email Tisk PDF

30.09.21

Foto Tomaš DittrichLepší zvuk, obraz i nově opravený sál Šemberova divadla s pohodlnými sedačkami, to jsou lákadla pro návštěvu kina ve Vysokém Mýtě. Moderní technologie umožňuje vysílat nejnovější tituly v termínech premiér a díky tomu je nabídka kina více než pestrá. Z podzimních titulů se můžete těšit na dokument o Karlu Gottovi, úchvatné sci-fi Duna, nového Jamese Bonda, hvězdně obsazené Přání Ježíškovi, pohádku Tajemství staré bambitky 2, třetí díl Spider-Mana, čtvrtý Matrix nebo novou verzi muzikálu West Side Story od Stevena Spielberga.


Celý článek...
 

Architektonická studie na využití budovy sídla bývalého okresu

Email Tisk PDF

30.09.21

Vizualizace at DESTYL s. r. o.Město Vysoké Mýto má zpracovanou architektonickou studii na využití budovy sídla bývalého okresu v ulici Gen. Závady, kterou získalo do svého majetku od Pardubického kraje v roce 2014. Řádně ji tehdy zabezpečilo a stavebně technicky zajistilo, současně pro ni začalo hledat vhodné a smysluplné využití. „Po dlouhém zvažování a poté, co zastupitelstvo odmítlo zamýšlené využití budovy jako pedagogicko-poradenské centrum, jehož součástí by byl i provoz výchovného ústavu pro mládež, který je nyní naproti v jednom podlaží domova mládeže, nakonec jako jediná reálná varianta vyplynulo bydlení,“ řekl starosta František Jiraský. Město proto zadalo u architektonického ateliéru at DESTYL s. r. o. zpracovat architektonickou studii, aby navrhla úpravy budovy na byty.


Celý článek...
 

Nové vyhlášky o odpadech

Email Tisk PDF

24.09.21

Foto archiv město Vysoké MýtoNa základě nové legislativy vydalo Zastupitelstvo města Vysokého Mýta 15. září dvě nové obecně závazné vyhlášky vztahující se k místnímu odpadovému hospodářství - vyhlášku o stanovení obecního systému odpadového hospodářství a vyhlášku o místním poplatku za obecní systém odpadového hospodářství. Obě budou účinné od 1. ledna 2022.


Celý článek...
 

Topení v domácím kotli a kvalita paliva

Email Tisk PDF

22.09.21

Foto Tereza PinkasováS blížícím se podzimem přicházejí i chladné dny a večery, které přímo vybízí k posezení u hřejícího krbu. Před i v průběhu topení je však důležité o této činnosti přemýšlet. Jestliže topíte dřevem, je dobré si již předem připravit topivo. Dřevo, které jde na otop je potřeba nechat alespoň 2 roky pořádně vyschnout např. v kolně či složené na kupě a zaplachtované. Suché dřevo má oproti vlhkému výrazně vyšší výhřevnost (až o 79 %), vyšší spalné teplo a jeho spalování je energeticky výhodnější. Suché dřevo lépe hoří a není nutné spotřebovávat energii na odpaření vody ve dřevě. Spalování správně proschlého dřeva vede k nižší tvorbě úsad ve spalinových cestách, čímž se snižuje požární riziko související s provozem zdroje.


Celý článek...
 

Organizace školního roku 2021/2022

Email Tisk PDF

07.09.21

Foto Marie LněničkováObdobí školního vyučování ve školním roce 2021/2022 začalo ve všech základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích ve středu 1. září 2021. Podzimní prázdniny stanovuje MŠMT na středu 27. října a pátek 29. října 2021. Vánoční prázdniny budou zahájeny ve čtvrtek 23. prosince 2021 a skončí v neděli 2. ledna 2022. Vyučování začne v pondělí 3. ledna 2021. Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 4. února 2022.


Celý článek...
 

Sportovní hřiště za rybárnou září novotou

Email Tisk PDF

27.08.21

Foto Ondřej HalamaMěsto dokončilo rekonstrukci sportovního hřiště za rybárnou, které už řadu desetiletí slouží pro sportovní vyžití obyvatel zejména z blízkého okolí a v zimních měsících po zaledování také jako velmi oblíbené kluziště. „Mám velkou radost, že se vyhledávané sportoviště za rybárnou dočkalo zasloužené obnovy. Hřiště bude i nadále běžně otevřené široké veřejnosti, takže si zde bude moci každý, kdo bude mít zájem, zahrát tenis, volejbal, nohejbal či fotbálek,“ řekl starosta František Jiraský.


Celý článek...
 

Meziroční skokové zlepšení třídění směsného komunálního odpadu ve Vysokém Mýtě

Email Tisk PDF

12.08.21

Foto Aleš FelgrZ porovnání množství nejběžněji tříděných komodit, jako je plast, papír a sklo, odevzdaných do kontejnerů a nádob v prvním pololetí letošního a loňského roku ve Vysokém Mýtě vzešly velmi dobré výsledky. V prvním pololetí 2021 obyvatelé města a místních částí vytřídili o 32 tun více plastu než v roce předchozím, což představuje meziroční nárůst o 34,4 %. Dále vytřídili 131 tun papíru, což je o 12 % více než v roce 2020, čirého skla 61 tun, tedy o 22 % více, a barevného skla 51 tun, což znamená 11% nárůst.


Celý článek...
 

Přírodní okruh vysokomýtské naučné stezky (aktualizováno - reportáž)

Email Tisk PDF

27.06.21

Foto Ondřej HalamaV tradiční výletní lokalitě směrem na Vinice, k Chobotu a v okolním lese město osadilo dřevěné panely přírodního okruhu vysokomýtské naučné stezky. Devítikilometrová trasa nabízí příjemnou procházku se spoustou informací o vybraných lokalitách, a hlavně o rostlinách a živočiších, které lze spatřit v okolí jednotlivých zastavení. Další zajímavé informace si můžete otevřít ze speciálních webových stránek přes QR kód v „chytrých“ mobilních telefonech.


Celý článek...
 

Urbanistická studie pro bytovou zástavbu v lokalitě za pivovarem (reportáž)

Email Tisk PDF

12.06.21

Vizualizace bytové výstavby v lokalitě za pivovarem. Autorka architektka Barbora SrpkováVýstavba bytových domů na tříhektarové ploše představuje poslední etapu stavební činnosti na městských pozemcích v lokalitě za pivovarem. V rámci její přípravy město pořídilo od architektky Barbory Srpkové urbanistickou studii. Ta definuje plochy a podobu budoucí zástavby a vymezuje veřejná a soukromá prostranství, plochy pro parkování i pro pěší. „Záleží nám na tom, jak bude toto území vypadat a jak budou jednotlivé domy stavebně a architektonicky řešeny. Proto jsme pořídili úvodní studii, která stanovuje základní urbanistické řešení,“ řekl místostarosta Martin Krejza.


Celý článek...
 

Město plánuje nový Dům pokojného stáří

Email Tisk PDF

15.05.21

Vizualizace domova pro seniory, Ing. arch. Hynek Vlach, R21 ArchitectsMěsto Vysoké Mýto plánuje postavit v lokalitě za pivovarem nový domov pro seniory. „Chceme postavit čtyřpodlažní budovu pro 80 klientů, která bude na úrovni současné doby s výhledem do dalších 30 let. Nyní máme hotovou studii a připravujeme soutěž na zpracování dalšího stupně projektové dokumentace na spojené územní a stavební řízení,“ řekl starosta František Jiraský. Financování stavby bude muset být z více zdrojů. „Náklady na stavbu se odhadují na 170 milionů korun, což je částka, kterou si z městského rozpočtu nemůžeme dovolit, proto se pokusíme získat nějakou dotaci, ať už národní, nebo evropskou,“ vysvětluje starosta. Předpokládá se, že by se příprava a podání žádosti měly stihnout ještě do letošní výzvy Integrovaného regionálního operačního programu REACT-EU. „Pokud uspějeme a dostaneme dotaci, tak do dvou let bychom měli postaveno,“ řekl starosta.


Celý článek...
 

Napojení silnice II/312 od Chocně na dálnici D35 u Vysokého Mýta

Email Tisk PDF

07.05.21

Prezentace napojení studie Napojení silnice II/312 na D35 MÚK Vysoké Mýto-západNa městských webových stránkách v záložce PROJEKTY / PROJEKTY OSTATNÍCH INVESTORŮ byl zveřejněn projekt Napojení silnice II/312 na D35 MÚK Vysoké Mýto – západ, který připravuje Správa a údržba silnic Pardubického kraje. Projekt obsahuje odkazy na územně plánovací dokumentace, dokumentaci Posuzování vlivů na životní prostředí (EIA) stavby Napojení silnice II/312 na D35 MÚK Vysoké Mýto-západ, studii proveditelnosti a další dokumenty. Nově byla do projektu vložena prezentace s vizualizacemi. Pardubický kraj a Správa a údržba silnic Pardubického kraje ve spolupráci s městem Vysokým Mýtem s plánovaným napojením silnice II/312 na D35 u Vysokého Mýta seznámily veřejnost ve středu 26. května v M-klubu ve Vysokém Mýtě.


Celý článek...
 

Informace o provozním opatření při vyřizování žádostí na dopravních a občanských agendách

Email Tisk PDF

03.05.21

Ilustrační foto Aleš FelgrZ důvodu komfortnějšího vyřízení požadavků klientů a nárustu administrativy, žádáme, aby poslední žádost na evidenci motorových vozidel a řidičských průkazů na odboru dopravních a správních agend a na občanských průkazech a pasech, matrice i evidenci obyvatel na odboru občanských agend v budově městského úřadu, Jiráskova 179 byla podána nejpozději 30 minut před ukončením provozní doby městského úřadu. Děkujeme za pochopení.

Mgr. Jan Vlček, tajemník městského úřadu


Celý článek...
 

Rozšíření přírodního rekreačního areálu

Email Tisk PDF

20.04.21

Foto Jaroslav HorákV přírodním prostředí městských lesů v blízkosti Vysokého Mýta vzniká areál pro sportovní a rekreační aktivity. Jako první v minulých letech vyrostly trailové tratě, pumptrack, dvě venkovní tělocvičny, altán a výběhové schody na Vinicích. V letošním roce vzniknou dvě trailové tratě směrem na Podrážek. „Je to další etapa rozšiřování rekreačního prostoru Vinice – Chobot. Představuje asi třetinu budoucího cykloareálu, který se bude rozkládat v lese za silnicí k Chobotu. Na původní tratě na Vinicích přímo nenavazují, a i charakterem budou odlišné. Budou to přírodní tratě s menšími zásahy do terénu,“ řekl starosta František Jiraský.


Celý článek...
 

Omezení provozu a úředních hodin Městského úřadu ve Vysokém Mýtě

Email Tisk PDF

13.04.21

Ilustrační foto Aleš FelgrVzhledem k ukončení nouzového stavu a s tím souvisejícími a navazujícími mimořádnými opatřeními Ministerstva zdravotnictví ČR stanoví do odvolání tajemník Městského úřadu Vysoké Mýto omezení úředních hodin od středy 14. dubna 2021 následovně:

 

Pondělí       07:30–17:00, polední přestávka 11:30–12:30
Úterý 07:30–15:00, polední přestávka 11:30–12:30
Středa 07:30–17:00, polední přestávka 11:30–12:30
Čtvrtek 07:30–15:00, polední přestávka 11:30–12:30
Pátek Městský úřad pro veřejnost uzavřen

Celý článek...
 

P-PINK nabízí podnikatelům pomocnou ruku

Email Tisk PDF

15.02.21

Foto archiv Hana ŠtěpánováP-PINK je organizace, jejímž cílem je rozvoj podnikatelského prostředí a nabízí pomoc podnikatelům v kterékoli fázi jejich podnikání. Pracuje  pro území celého Pardubického kraje a její aktivity  jsou hrazeny z valné části Pardubickým krajem a městem Pardubice. Podle Hany Štěpánové, projektové manažerky pro rozvoj spolupráce se vzdělávacími institucemi a obcemi na území Pardubického kraje v P-PINK rádi pomůžou šikovným studentům, kteří se již v době studia chtějí aktivně věnovat svému oboru. "Rádi podáme pomocnou ruku i ženě, která dokáže upéct úžasné trubičky, které všichni chválí, ale v podnikání jí brání obavy, zda se tím může uživit, přestože ji to velmi láká," řekla Hana Štěpánová.


Celý článek...
 

Na kvalitě paliva záleží. Suché dřevo lépe hřeje a je i šetrnější k životnímu prostředí

Email Tisk PDF

04.02.21

Ilustrační foto Tereza PinkasováV lednu 2021 nabyl účinnosti Program zlepšování kvality ovzduší zóny Severovýchod 2020+, z jehož závěrů vyplývá, že na našem území dochází k překračování imisního limitu pro benzo[a]pyren. Jde o karcinogenní a mutagenní látku, která je dle Programu produkována zejména lokálním vytápěním. Aby došlo ke snížení koncentrací uvedené látky, je důležité dbát na to, co do vašich kotlů a krbů přikládáte – je třeba spalovat pouze kvalitní paliva, která jsou v souladu s pokyny výrobce stacionárního zdroje a splňují tak maximální vlhkost.


Celý článek...
 

Odběrové místo ve Vysokém Mýtě pro testování na nemoc covid-19

Email Tisk PDF

21.01.21

Ilustrační fotoVe Sportcentru ve Vysokém Mýtě, Jiráskova 111 (vchod od supermarketu Albert) funguje odběrové místo pro testování na nemoc covid-19 antigenními a PCR testy. Testovací místo EUC Laboratoře má otevřeno v pondělí, středu a v pátek vždy od 8.00 do 15.00. Objednat se lze přes REZERVAČNÍ SYSTÉM. Odběrové místo nově nabízí firmám z Vysokého Mýta a regionu testování zaměstnanců na covid-19 antigenními i PCR testy. Pro testování ve firmách jsou po domluvě vyhrazeny úterý a čtvrtek. Kontakt tel. 702 239 630. Případné dotazy ohledně testování antigenními testy a PCR testy lze získat také na informační lince 226 224 970, pondělí až sobota 9.00–21.00.

Reportáž Lidé z Vysokého Mýta už nemusí za testy na covid dojíždět


 

Změny v oblasti taxislužby

Email Tisk PDF

24.06.20

Ilustrační foto Aleš FelgrMěstský úřad Vysoké Mýto, Odbor dopravních a správních agend jako příslušný dopravní úřad informuje o důležitých změnách v oblasti taxislužby, které nabývají platnosti 1. července 2020. Změny vycházejí z novely zákona č. 111/1994 Sb. o silniční dopravě. Další informace naleznete v Metodice pro dopravce a řidiče ke změnám právní úpravy taxislužby v roce 2020.


 

Nová databáze ztracených a nalezených psů na webu Státní veterinární správy

Email Tisk PDF

13.03.20

Ztracený pes, ilustrační foto archiv Městské policieStátní veterinární správa spustila na svých webových stránkách novou aplikaci Databáze ztracených a nalezených psů. Ta umožňuje občanům, útulkům a městské policii na jednom místě sdílet informace o nálezu nebo ztrátě psa. Aplikace by měla dočasně částečně nahradit centrální registr psů, který má vzniknout od roku 2022.  Tato nová databáze je k dispozici ZDE.


Celý článek...
 

Stavební záměry lze předběžně konzultovat s městským architektem

Email Tisk PDF

27.03.19

Budova radnice1Městský architekt Jakub Chobotský provádí konzultační a poradenskou činnost v oblastech architektury a urbanismu. Pro potřeby vysokomýtského stavebního úřadu vydává vyjádření ke stavebním záměrům. Již v přípravné fázi záměru architekt nabízí stavebníkům a projektantům předběžnou konzultaci, na které spolu proberou, zda je uvažovaný záměr v souladu s územním plánem, územní studií a s cíli v oblasti architektury a urbanismu. Rozsah potřebných příloh pro posouzení záměru městským architektem je uveden v přiloženém textu ZDEMěstský architekt je pro konzultace k dispozici v pondělí od 8.30 do 17.00 na městském úřadě, B. Smetany č.p. 92, v kanceláři č. 252, tel. 465 466 176. Čas osobní konzultace je vhodné domluvit předem, protože část dne městský architekt může být v terénu mimo budovu.


Celý článek...
 

Programové prohlášení Rady města Vysokého Mýta pro volební období 2018–2022

Email Tisk PDF

06.02.19

pohled na VM 1

Rada města Vysokého Mýta vydala programové prohlášení na volební období 2018 - 2022. „Programové prohlášení vychází z minulého volebního období, kdy jsme zahájili přípravu řady investičních akcí a projektů. Nyní je chceme dokončit a zároveň začít další.  Některé akce budou na koordinaci poměrně složité, protože na nich budeme spolupracovat s jinými investory. S Ředitelstvím silnic a dálnic letos společně dokončíme úpravy křižovatek na průtahu městem. S Pardubickým krajem budeme spolupracovat na výstavbě nové stanice Zdravotní záchranné služby ve Vysokomýtské nemocnici. Ve spolupráci s Pardubickým krajem jako vlastníkem a Správou a údržbou silnic Pardubického kraje coby správcem chceme zrekonstruovat Vraclavskou ulici,“ řekl starosta František Jiraský.  


Celý článek...
 

Informace začínajícím podnikatelům

Email Tisk PDF

08.03.17

Mestsky uradOpakovaně se na obecní živnostenský úřad obrací řada nově začínajících podnikatelů s dotazy ohledně nabídek katalogových společností. Jedná se o konkrétní nabídky spočívající v úplatném zápisu podnikatele do určitého registru nebo evidence, tedy provedení zápisu za poplatek. Dovolujeme si podnikatelské subjekty upozornit, že předmětem správního poplatku souvisejícího se vznikem živnostenského oprávnění je ohlášení živnosti nebo přijetí žádosti o koncesi. Tento správní poplatek je vybírán pouze obcí, která vykonává státní správu v oblasti živnostenského podnikání.


Celý článek...
 

Pravidla provozu městské bezplatné wifi sítě

Email Tisk PDF

10.05.16

Free WiFi Sign Size Guide kopieV návaznosti na nový výklad předpisů týkajících se provozu veřejných wifi sítí stanovilo město Vysoké Mýto pravidla provozu bezplatné wifi sítě v budovách městského úřadu a na náměstí Přemysla Otakara II. Pro přístup do městské wifi sítě bude každému, kdo se do ní bude mít zájem připojit, nejprve zaslána SMS s přístupovým kódem, kterým se přihlásí do sítě. Celý proces je zcela automatizovaný, po úspěšné autorizaci bude umožněn přístup k internetu na 30 minut. Po uplynutí této doby bude systémem vyžadována opětovná autorizace. K městské bezplatné wifi síti je možné se připojit každý den od 7:00 do 21.00.


Celý článek...
 

Upozornění občanům na zakázaný podomní a pochůzkový prodej

Email Tisk PDF

07.04.15

znakvmNa základě aktuálních informací Městské policie získaných z podnětů a stížností vyzýváme občany, aby pečlivě zvážili, koho si pustí do svých prostor. Mohou to být podomní prodejci, kteří velmi často používají klamavé praktiky za účelem odečtů vody, nebo uzavření nových smluv dodávek plynu a elektrické energie. Na tyto praktiky dlouhodobě upozorňuje Energetický regulační úřad ZDE. Podomní i pochůzkový prodej zboží i služeb je ve Vysokém Mýtě striktně zakázán, a to Tržním řádem - Nařízením č. 1/2013.

 


Celý článek...
 

Stomatologická pohotovost v prosinci 2021

Email Tisk PDF

25.05.13

pomoc.jpgPro Vysoké Mýto zajišťují lékařskou službu první pomoci ve stomatologii zubní lékaři z části okresu Ústí nad Orlicí (oblast Vysoké Mýto – Choceň - Česká Třebová – Ústí n. Orlicí). Pacienty ošetří ve svých ordinacích v sobotu, v neděli a o svátcích od 8.00 do 11.00 hodin stomatologové podle rozpisu služeb, který naleznete ZDE.


Celý článek...