Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 4.7.2020

Anketa

10.08.06

                                                                                                                                  
 
BOTANICKÁ ZAHRADA VE VYSOKÉM MÝTĚ
 
Zúčastněte se ankety a poraďte nám s obnovou botanické zahrady. Předem Vám děkujeme.  
 
 
ANKETNÍ OTÁZKY
 
1)                 Chodíte někdy do míst bývalé botanické zahrady?
2)                 Co by vás motivovalo k návštěvě nového arboreta?
3)                 Jaké aktivity byste uvítaly v daném území (např.
                    lavičky, pítko, herní prvky, bylinkové záhony)?
 
Prosíme vás o zodpovězení anketních otázek a jejich odevzdání na Městský úřad Vysoké Mýto, odbor životního prostředí, B. Smetany 92 nebo na uvedenou e-mailovou adresu do 6.9.2006.
  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript '; document.write( '' ); document.write( addy_text77265 ); document.write( '<\/a>' ); //--> Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript                  
 
Nadace Proměny Praha vyhlásila v květnu 2006 grantovou výzvu, která dává městům možnost požádat o  nadační příspěvek na program, který podporuje rozvoj parků, zeleně, a stezek.
Město Vysoké Mýto má záměr přihlásit se do vyhlášeného grantového programu s projektem BOTANICKÁ ZAHRADA V PROMĚNÁCH DOBY.
 
Cílem projektu je upravit bývalou botanickou zahradu tak, aby se zdevastovaná, neudržovaná plocha změnila na místo pro trávení volného času a poznávání. Stávající druhy stromů a keřů budou tvořit kostru zeleně, která bude doplněna dalšími dřevinami. Záměrem je využít přírodní materiály – např. kámen v jeho nejrůznějších podobách – kačírek, velké kameny vystupující ze země a skupiny valounů až po uměle výtvarně zpracovaný kámen – pítka, kamenné lavice.  Dalším materiálem pro budování míst k posezení se stane dřevo, které bude mít podobu těžkých dřevěných lavic, umožňujících pohodlnější odpočinek vyšším věkovým kategoriím nebo hrubě opracovaných kmenů stromů, které vyhovují spíše mladším generacím.  
Protáhlý tvar zájmového území, které na obou koncích navazuje na stávající komunikace přímo vybízí k vybudování stezky a to nejen turistické, ale i naučné. Nová komunikace pro pěší a vozíčkáře propojí zelené plochy, které obklopují historické centrum města.
 
Obracíme se na vás, jako na obyvatele a návštěvníky města, abyste se i vy zapojili do formování místa, které si to jistě zaslouží.