Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je středa 19.9.2018

Letáky s informacemi o cyklobusech míří do domácností

25.06.18

Cyklobusy letakyV těchto dnech jsou do všech domácností ve Vysokém Mýtě doručovány letáky s jízdními řády letních cyklobusů a také s mapkou a tipy na výlet. K dispozici budou také v informačních centrech a na řadě dalších míst regionu. Informace o linkách ZDE.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trasy cyklobusů, které projíždějí Českomoravským pomezím a Podorlickem, propojují turisticky atraktivní místa regionu.

 

 • Růžová linka 680017 (23. 6. – 2. 9.) – cyklobus vyjíždí z Vysokého Mýta v 10.37 a výlet si můžete udělat například na tato místa:

  - Litomyšl a okolí

  - rozhledna na Kozlovském vrchu

  - Česká Třebová, Ústí nad Orlicí a okolí

  Stejná linka vyjíždí z Vysokého Mýta znovu v 12.35 a zaveze vás třeba na zámek Nové Hrady nebo do Toulovcových maštalí. Zpět se autobus z Proseče vrací v 17.10 s příjezdem do Vysokého Mýta v 17.43.

Růžovou linku můžete využít i navečer, pokud potřebujete cestovat směrem do Toulovcových maštalí a dále na Poličku, Svitavy či Moravskou Třebovou. Odjezd z Vysokého Mýta je v 17.45.

 

 • Oranžová linka 700949 (2. 6. – 30. 9.) – z Vysokého Mýta můžete vyrazit v 7.30 a cyklobus vás přiblíží k těmto atraktivitám:

  - cyklostezky na Orlickoústecku

  - vodní nádrž Pastviny

  - Bartošovice v Orlických horách – tvrz Hanička, rozhledna Anna, kostel Nanebevzetí Panny Marie v Neratově

  - Masarykova chata na Šerlichu

  Zpět jede cyklobus v 14.30 s příjezdem do Vysokého Mýta v 16.10.

 

Cyklobus mapa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na linkách platí jednotný tarif IREDO, který nabízí výrazné slevy dětem a osobám ZTP. Pro cestu cyklobusem je možné využít také zvýhodněné rodinné, síťové a časové jízdenky IREDO. Podrobné informace o provozu cyklobusů jsou uvedeny na portálu www.ceskomoravskepomezi.cz.

 

I letošní provoz cyklobusů v Českomoravském pomezí je realizován díky spolupráci měst Litomyšl, Moravská Třebová, Polička, Svitavy a Vysoké Mýto, Českomoravského pomezí a Pardubického kraje. Tak tedy vzhůru na výlet. Přejeme vám šťastnou cestu plnou nezapomenutelných zážitků.

Jiří Zámečník, Českomoravské pomezí