Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 20.5.2019

Cyklobusy opět vyjedou už v červnu

21.05.18

CykloUž třináctým rokem budou po celé léto projíždět Českomoravským pomezím cyklobusy, jejichž trasy propojí turisticky atraktivní místa regionu. Všichni příznivci cyklistiky i pěší turistiky tak budou moci každou sobotu a neděli i o státních svátcích využít služeb autobusů uzpůsobených pro převoz kol a poznávat krásy Českomoravského pomezí i výletní cíle v okolí.

 

 

 

 

 

 

  • Linka 680017 (23. 6. – 2. 9.) – pokud chcete vyrazit třeba na Litomyšlsko nebo k rozhledně na Kozlově vyjíždí váš autobus z Vysokého Mýta v 10.37. Na zámek do Nových Hradů nebo do Toulovcových maštalí se pak můžete vydat v 12.35.

  • Linka 700949 (2. 6. – 30. 9.) – autobus vyjíždí z Vysokého Mýta v 7.30 a míří přes Choceň, Žamberk či Pastviny k Masarykově chatě na Šerlichu.

 

 

Na linkách bude platit jednotný tarif IREDO, který nabízí výrazné slevy dětem a osobám ZTP. Pro cestu cyklobusem je možné využít také zvýhodněné rodinné, síťové a časové jízdenky IREDO. Podrobné informace o provozu cyklobusů jsou uvedeny na portálu www.ceskomoravskepomezi.cz. Letáky s  jízdními řády, mapkou a tipy na výlet budou v průběhu června distribuovány do všech domácností ve Vysokém Mýtě a k dispozici budou také v informačních centrech a na řadě dalších míst regionu.

I letošní provoz cyklobusů v Českomoravském pomezí je realizován díky spolupráci měst Litomyšl, Moravská Třebová, Polička, Svitavy a Vysoké Mýto za podpory Pardubického kraje.

Tak tedy vzhůru na výlet! Přejeme vám šťastnou cestu plnou nezapomenutelných zážitků.

 

 

Další cyklobusu křižující regionem:

Linka 680948 Litomyšl - Ústí n.Orl. - Česká Třebová - Lanškroun - Čenkovice - Červená Voda - Králíky - Dolní Morava

Linka 650555 Pardubice - Seč - Hlinsko - Proseč - Litomyšl - Svratka - Polička

Linka 680018 Polička - Svitavy - Mor.Třebová - Štíty - Králíky - Dolní Morava

 

 

Zdroj: Jiří Zámečník, Českomoravské pomezí

Foto Českomoravské pomezí